New York Belediye Başkanı Codeacademy ile kod yazmayı öğrenecek
Yeni Girişimler

New York Belediye Başkanı Codeacademy ile kod yazmayı öğrenecek

Bloomberg'in sahibi ve 18 milyar dolarlık servetiyle ABD'nin en zengin kişilerinden olan New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, kod yazmaya merak salmış gibi görünüyor.

2012 yılı New York merkezli bir girişim olan Codeacademy tarafından Kod Yılı ilan edildi. Code Year sitesine açıldığı Pazar gününden bu yana 180 binden fazla kişi kodlama öğrenmeye karar verdiğini dile getirdi. Bunların arasında New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg de bulunuyor.

Girişimin yayılmasında, Facebook ve Twitter gibi sosyal mecraların da etkisi elbette ki büyük. Hatta  Michael Bloomberg de Twitter hesabı üzerinden attığı bir tweet ile, 2012'de kod yazmayı öğrenmeye karar verdiğini dile getirmiş.

Artık siyasiler de sosyal medyada sıkça boy göstermeye alışmıştık fakat, işin kodlama kısmına girmeyi taahhüt eden bir siyasi ile ilk kez karşılaşıyoruz. Gün geçtikçe internet ve sosyal ağlarda daha çok aktif olan siyasiler hem kendilerini geliştiriyor, hem de seçmenlerin gözündeki imajları tazeleniyor.

Yorumlar (8)
 1. Burak Polat Burak Polat

  Codecademy, Code Year üzerinden güzel bir tutundurma çalışması yaptı.

 2. Ali Erdoğdu Ali Erdoğdu

  Zaten kod yazmaya başlamamış bir tek o kalmıştı. Sonu nereye gidecek bilmiyorum ama en sonunda geliştirenlerin sayısı kullananların sayısının altında kalacak sanırım.

  Reklam kokan bir hareket de olabilir.

 3. Ayhan Bariş Ayhan Bariş

  PHP öğreniyormuş.

 4. Ogan Tabanlı Ogan Tabanlı

  Bizimkilere sorsan, kod ne, ne işe yarıyor der :)

 5. Alihan Alihan

  Yakında tema tasarım/satış işine de girer:)

 6. adamın techcrunch'daki röportajını izlerseniz zaten taa eski yıllardan beri borsa takibi raporlama ve verisi için programlar yazdırmış satmış ve bu paranın ilk kaynağı ordan geliyor.

  bu daha çok reklam gibi geliyor

 7. Ayni tavri Kadir Topbas tan da bekliyoruz!

 8. Gökhan Gökhan

  Oldukça ilgi çekici ve tektir edilesi bir tutum olmuş :)