Piyasa.com: Para piyasalarının nabzını tutmak için yeni bir girişim
Finans

Piyasa.com: Para piyasalarının nabzını tutmak için yeni bir girişim

 • Piyasa.com, bugünden itibaren beta sürecini sona erdirerek yayınına başlamış. Mobil arayüzlerini de bugün yayına alan Piyasa.com, anlık olarak döviz kurları, altın fiyatları, hisse senetleri, endeks bilgileri ve akaryakıt fiyatlarını sunuyor.

Bir süredir çalışmaların sürdüğünü duyduğumuz ve geçtiğimiz ay sonunda beta yayınına başlayan Piyasa.com, bugünden itibaren beta sürecini sona erdirerek yayınına başlamış. Mobil arayüzlerini de bugün yayına alan Piyasa.com, anlık olarak döviz kurları, altın fiyatları, hisse senetleri, endeks bilgileri ve akaryakıt fiyatlarını sunuyor.

Piyasa.com, ortakları arasında Altan Tanrıverdi, Burak Akgül ve Kıvılcım İstanbulluoğlu'nun olduğu Genel'in ilk projesi olma özelliği taşıyor. Burak Akgül'ün CEO, Altan Tanrıverdi'nin ise CTO görevlerini yürüttüğü Genel'in ana projesinin ise ikinciel.com olacağını öğrendik. 

Üyeler için geliştirilen Portföy modülü ile kullanıcılar sahip oldukları döviz, altın ve hisse senedi bazında kar ve zarar bilgisine de ulaşabiliyor. Oldukça kullanışlı olabilecek modül, küçük yatırım sahipleri için ilgi çekici olacaktır.

Web sayfası sahipleri için çeşitli eklentiler de geliştiren Piyasa.com'un widgetlarını isteyenler herhangi bir reklam ve logo olmadan kullanabilecek. API konusunda çeşitli planlarının olduğunu öğrendiğimiz Piyasa.com'da sürekli yeni modüller geliştirilmeye devam edilecekmiş.

Bu alanda faaliyet gösteren Nokta'nın Döviz.com'u ile Mynet Finans'a rakip olan Piyasa.com'un nasıl bir gelişim göstereceğini hep beraber göreceğiz.

Yorumlar (14)
 1. Yusuf Esenkal Yusuf Esenkal

  Güzel iş çıkmış, çok profesyonel bir çalışma..

  Ayrıca api özelliği çok alışık olmadığımız ama hasret olduğumuz bir özellik; umarım diğer siteler de bunu örnek alırlar. Widget'larında zorunlu olarak logolarını koydurmamaları bile gerçekten takdir edilecek bir özgüven. Yolları açık olsun, ne kadar çok rekabet o kadar çok ilerleme..

 2. Mersin Web Tasarım Mersin Web Tasarım

  Benim merak ettiğim bu siteyi yapmaktaki amaçları sadece kullanıcılara bilgi vermek mi? Bir gelir modeli planları var mı? Onun dışında tasarım olarak doviz.com 'dan daha kullanıcı dostu bir arabirimi var.. Fakat özellik olarak doviz.com'dan çok bir artısı yok...

 3. bilgiler anlık derken özellikle hisse verileri için bu verinin kaynağını ve güvenirliğini ve max ne kadar gecikmeli olduğunu öğrenebilir miyim ?

  hisse senedi piyasası verileri 15dk gecikmeli yayınlanması gerekiyor.

 4. Yaşar Acar Yaşar Acar

  Daha yazının başlığını ilk gördüğümde "ahaaa gene kıvılcım sahnede dedim" :)

  1. Bende aynı şeyi dedim.Bu aralar gizemli domin kralının adını çok duyar olduk.

   1. Yaşar Acar Yaşar Acar

    aynen ne hikmetse artık bir açıldı tutabilene aşk olsun :D

 5. Izzet Izzet

  Kıvılvım istanbulluoğlu gelen tepkilere cevap vermek ister gibi.Proje yapmamasından isimleri elinde bulundurup satmamasından herkes şikayetçiydi.Ama kendisi kaliteli isimler ile "piyasaya" girmiş durumda.Tebrikler.Kim bilir daha ne projeler ile karşımıza çıkacak.

 6. Deniz Kayahan Deniz Kayahan

  Yatırımcıya güven sağlaması bence başarı için en önemli ön koşul, bunun için de hızlı ve doğru bilgiyi paylaşmayı inatçı bir biçimde sunması gerekiyor. Diğer taraftan bu kadar çok oyuncuyu kaldırabilecek bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum...

 7. Paradefteri Paradefteri

  benzer bir yapı bir süredir www.paradefteri.com da var.

 8. Aynı sektörde senelerdir birden fazla iyi denilebilecek siteler ile çalışmaktayım beklendiği gibi yüksek kazançların olduğu bir sektör değildir. doviz.com un tekelleşmesi vardır ne yaparsanız yapın kullanıcıları alışkanlıklarından vazgeçirmek zordur. Websitene ekle konusunda ben senelerdir reklamsız yapıyorum :) örnek: http://www.altin.net.tr/sitene-ekle.html Ayrıca İMKB verilerini çektiğiniz yeri yazmamışssınız. Hangi firmadan aldığınızı belirtmek zorundasınız. Ayrıca İMKB uyarısınıda bulundurmanız zorunludur. Eğer veriyi başka yerden çekip yayınlıyorsanız hukuki açıdan başınızı ağrıtabilir bu olay. Hayırlı olsun ne kadar çok site o kadar iyi rekabet olacağı inancındayım.

  1. ayrıca piyasa.gen.tr de elimde patladı yaza doğru açma planım vardı sağlık olsun artık :)...

 9. Bekir Sancar Bekir Sancar

  Yapılan yatırıma pek anlam veremedim doviz.com'un biraz değiştirilmiş halinden hallice. Bu tür bir çok döviz, altın, borsa sitesi mevcutken piyasa.com ile bu piyasada nasıl bir yer edinmeyi hayal ediyorsunuz?..

  Nokta'nın doviz.com'uyla yarattığı tekelin yıkılmasının imkansız olduğunu bilmek lazım. Yıkılması için öncelikle nokta'nın sahip olduğu diğer atlara rakip olabilecek atları yarışa sokmak gerek.

 10. Bu sektörde yeni açılan bir proje daha var. FinansX.com

  Diğerlerinden fark yaratacak özellikleri de bulunuyor.

 11. Bu alanda site çok fakat bilgi kirliliği de aynı şekilde çok. Belirttiğim sayfa tamamen uzman kişiler tarafından yazılmakta ve yorumlanakta. Altın alıp satanların takip edebileceği güzel bir kaynak ta ben vereyim. http://www.altinvefiyatlari.com