indiroid.com: Başarı Mobile'dan Alternatif Android Uygulama Marketi

indiroid.com: Başarı Mobile'dan Alternatif Android Uygulama Marketi

Android Market'in Türkiye'da aktif olması için belli bir süre beklememiz gerekti ama artık alternatif uygulama marketleri de Türk kullanıcıların ilgisine sunuluyor. Bunlar arasına son dönemde katılan başarılı bir örnek de İndiroid.

İndiroid, mobil alanda 1998'den bu yana faaliyet gösteren Başarı Mobile'ın, Samsung'un da desteklediği Android uygulama marketi. Yenilenen yüzüyle popüler uygulamaları, oyunları ve mobil içerikleri bir araya getiriyor. indroid kullanıcıları MobilMP3 (yasal olan 130.000’in üzerinde müziğe ulaşabilirsiniz), Samsung  eKitap ve Samsung Fun Club’a da erişebiliyorlar.

Toplam 23 farklı firmanın, 300’e yakın Androidli telefon ve tabletine içerik sağlayan Başarı Mobile, yerli içeriklere de önem veriyor ve şu ana kadar  Batak, Fifa, Angry Birds, Firefox, Hürriyet, Opera, Sokak Basketbolu gibi içeriklerin daha çok tercih edildiğini söylüyor. Androidli cihaz kullanıcılarının m.indiroid.com veya indiroid.com bağlantılarından idirebileceği uygulama marketi, 450.000 kişiye ulaşmayı başarmış bile.

Facebook hesabınız ile de bağlanabileceğiniz indiroid'de ücretli içerikler de sunuluyor ve kullanıcılar tercihlerini daha çok oyunlara para ödemekten yana kullanıyor. "Ücretsiz dene ve oyna" seçeneği oyun kategorisinin öne çıkma nedenlerinden biri gibi görünüyor. Ödemeler telefon numarası üzerinden veya kredi kartı üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Başarı Mobile, Android Market'te yeterli kontrolü yapmayan Google'ın aksine her içeriği değerlendirmeye aldığını ve onay sonrası nda kullanıcılara sunulduğunu ifade ediyor. Geliştiricileri dev.indiroid.com'a, soruları ise [email protected]'a bekliyor.

Özellikle yerel içerikleri öne çıkarmanın anlamlı olacağı mobil uygulama ekosisteminde, Başarı Mobile'ın geliştiricilere yönelik ödüllü kampanyalar hazırlamayı planladığını da eklemeden geçmeyelim.

Diğer yandan Pusula Yayıncılık tarafından yayımlanan Merhaba Android ve Profesyoneller İçin Android ile Uygulama Geliştirme adlı kitaplar da Samsung desteği ile Android tabanlı uygulama geliştiricilerini bekliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.