Beklenen Oldu! Android Market HTC İle Türkiye’de
Arama
Genel

Beklenen Oldu! Android Market HTC İle Türkiye’de

HTC Android Market

HTC Android MarketHTC global piyasada olduğu kadar Türkiye’de de Androidli cihazlarını ardı ardına piyasaya sunmuştu. Biraz önce gelen güncelleme ile HTC tarafında Android Market’in resmi olarak kullanılabileceğini öğrendik.

Android Market bugün itibariyle Desire HD, Desire Z, Desire ve Wildfire modellerinde kullanılabilecek. FOTA (Firmware Over the Air) güncellemesi ile gelen yenilik, Wi-Fi veya veri paketi üzerinden Market Rom kodu güncellemesi ile aktif oluyor.

Desire HD, Desire Z, Desire ve Wildfire sahipleri ayarlar bölümünden sistem/yazılım güncellemelerine girip hemen Android Market uygulamasını indirebilir.

HTC, Salsa ve ChaCha adlı yeni modellerin yanında Desire, Wildfire ve Incredible modellerini de güncelleyerek Androidli ürün yelpazesini oldukça genişletmişti. Daha önce Türkiye’de satışa sunulan HTC Hero bu yenilikten faydalanamayacak olsa da yakın gelecekte Türkiye’de olması beklenen HTC’nin yeni modellerinde Android Market kurulu olacak.

Son HTC tanıtımında bir süre konuştuğum HTC Güney Doğu Avrupa yöneticilerinden İbrahim Tunçay, Android Market konusunda Google ile görüşmelerin sürdürüldüğünü açıklamıştı. Konunun ne zaman açıklığa kavuşacağı bilinmese de bugün söz konusu girişimlerin etkili olduğunu görüyoruz.

Şimdi LG, Samsung gibi diğer Androidli cihaz üreticilerinin konuyla ilgili açıklamalarını bekliyoruz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (10)
 1. Alper Kanat dedi ki:

  Ücretli uygulamalar da mı açıldı?

  1. Fırat Demirel dedi ki:

   Ücretli uygulamalar henüz görülmüyor.

  2. Emirhan Yasdıman dedi ki:

   Ücretli uygulamalar için marketten “Market Enabler” adlı uygulamayı indirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde ücretli uygulamaları satın alabilirsiniz.

   İlk satın almada google checkout sistemine kredi kartınızı tanımlamanız gerekecektir.

 2. Enes Taha Selek dedi ki:

  Sonunda. Fakat eski modellere de yükleyebilecek miyiz acaba ? mesela htc desire ?

  1. Fırat Demirel dedi ki:

   Desire HD, Desire Z, Desire ve Wildfire modellerinde güncellenebileceği açıklandı.

 3. serkan karaca dedi ki:

  Hero neden güncelleme alamıyor anlamıyorum. Ürünü satarken iyi ancak standart olması gereken bi uygulamayı ortalamanın üstünde para verdiğim telefonuma kuramıyorum. Hani android sürümü yükseltilmez bunu anlarım ancak bu mantığı anlamıyorum. Yarın telefonu satmak için ilan vericem, bir daha da Htc ile işim olmaz.

 4. M.Akif dedi ki:

  Wildfire güzel telefon 2. el temiz bulursam almayı düşünüyorum

 5. Aykut İçöz dedi ki:

  Mini uygulamalar pazarının gelişmesi güzel. Apple’ın üstünlüğü yanında Android’in alternatif olarak sunuluyor ve kullanılıyor olması iyi bir gelişme. Mobil uygulamalar alanında hareketli günler göreceğiz.

 6. Gökhan dedi ki:

  telefonunuza ait bir güncelleme yok diyor su an htc desire hd telefonum

Bir Yorum Yazın