Altın Örümcek Başvuruları İçin Son Tarih 30 Aralık
Etkinlikler

Altın Örümcek Başvuruları İçin Son Tarih 30 Aralık

10.su düzenecek olan Altın Örümcek Web Ödülleri başvuruları için son günlere geldik. 34 farklı kategoride Türkiye'nin web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen en iyi projelerini belirlemek ve ödüllendirmek için düzenlenen 10. Altın Örümcek başvuruları 30 Aralık tarihinde sona eriyor.

2002 yılından bu yana düzenlenen Altın Örümcek için 9 yıl içerisinde toplam 21.775 başvurulu değerlendirildi ve bugüne kadar 321 proje birincilik ödülü aldı. Birkaç gün içerisinde sona erecek başvuruların sonunda toplam başvuru sayısının 25 bine ulaşması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl başvuruların 4.000'in üzerine çıktığını düşünecek olursak bu yıl 25 bin hedefine ulaşılması zor olmayacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıl Ntvmsnbc'nin birinci olduğu Altın Örümcek'te bu yıl sosyal medya kampanyalarının ayrı bir kategori olarak eklendiğini de hatırlatalım.

1 Aralık'ta başlayan başvurucu süreci ile ilgili merak ettiğiniz her detayı Altın Örümcek'in Başvuru Kılavuzu'nda bulabilirsiniz. Bir web sitesi için en fazla 3 farklı kategoride başvuru yapılabiliyor ve her kategorinin başvuru ücreti farklı. O başvuru öncesinde yüzden kategorileri seçmeden Başvuru Ücretleri sayfasını ziyaret etmekte fayda olabilir.

Başvurular tamamlandıktan sonra 9 Ocak ile 30 Mart arasında 48 jüri üyesinin Altın Örümcek tarafından belirlenen kriterlere göre değerlendirmeleri gerçekleştirilecek. Bu sırada 2 ön elemeden geçen siteler ayrıca 5 - 30 Mart tarihleri arasındaki halk oylamasında halkın birincisi olmak için yarışacaklar.

10. Altın Örümcek Web Ödülleri yarışmasına katılan tüm proje sahiplerine başarılar diliyoruz…

Yorumlar (7)
 1. Mert Meriç Mert Meriç

  jüri çok manidar. kendi işlerine ödül mü verecekler şimdi?

 2. Adil ve tarafsız olduğunu düşünmüyorum/inanmıyorum

 3. Sena Demir Sena Demir

  Altın örümceğin ne olduğu bellidir. Artık şu organizasyona web ödülleri demeyi bırakın. Körlerin, sağırların birbirlerini ağırladıkları bir bayramlaşma töreni resmen. Tarafsız değil, adil değil.

  1. Osman Gamli Osman Gamli

   Kesinlikle katiliyorum. Ilk sene haricinde Altin Orumcek'in herhangi bir gecerliligi olduguna ben de inanmiyorum.

 4. Turnuval Turnuval

  valla bilmiyorum böyle diyorsunuzda ben bu bilişim yıldızlarına katıldım, e-oyun kategorisinde sitem 1. oldu, altın örümcek'e de bugün katıldım 1. olmayı hedefliyorum tabi sizin dediğiniz gibide olabilir, ama denemekte fayda var diye düşünüyorum bakalım sonucu görücez eğer 1. olursa sonucunda yine bu sayfaya yorum yazıcam.

 5. reklam ajansları yetkililerin jüride yer alması manidar. kendi yaptıkları işler dereceye girdiğinde ne olacak acaba

 6. Hakan E. Hakan E.

  Bu yıl herhalde yenicarsim.com veya bubilet.com alır e-ticarette. medya da göze batan iki proje bunlar. yeniçarşım hurriyet oldugu için dezavantajlı sayılabilir ama bubilet de cok kötu durumda site olarak