9. Altın Örümcek Birincisi Ntvmsnbc Oldu
Etkinlikler

9. Altın Örümcek Birincisi Ntvmsnbc Oldu

DorukNet tarafından bu yıl 9.su düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri dün gece düzenlenen tören ile sonuçlandı. Yosi Mizrahi'nin sunuculuğunu yaptığı, Sertab Erener'in de gecenin sonunda sahne aldığı 9. Altın Örümcek'in kazanını ise Ntvmsnbc oldu. Turkcell Kuruçeşme Arena'da düzenlenen törende 35 kategoride ödüller dağıtıldı. Gecenin önemli ödüllerinden bir diğeri olan En İyi Erişilebilir Web Sitesi ödülünü ise Garanti Bankası aldı.

Farklı kategorilerde toplam 100'ün üzerinde sitenin ödüle layık görüldüğü törenlerde 50 kişilik jüri tarafından belirlenen kategori birincileri yanı sıra, halk oylaması ile Halkın Favorisi olarak öne çıkan siteler de açıklandı.

En İyi Erişilebilir Web Sitesi ödülünü alan Garanti Bankası aynı zamanda Bankacılık – Finans kategorisinin de birincisi oldu. En iyi web sitesi ödülünün sahibi olan Ntvmsnbc ise aynı zamanda Haber Siteleri dalında da birinciliğe ulaştı.

Geceye damgasını vuran bu iki sitenin dışındaki kategorilerde de birbirinden başarılı çalışmalar göz çarpıyor. Örneğin Advergame kategorisinde birinciliği "Ronaldo Arda'yı Bekliyor" ile Unilever elde etti. Yaratıcılığın öne çıktığı diğer bir alan olan Banner kategorisinde ise Superonline Fiber İnternet Reklamı, hem jürinin, hem de halkın beğenisini kazanmayı başardı.

Sonuçları en çok merak edilen kategorilerden biri olan Blog'lar kategorisinde Hippi Kız birinci, Halis Elciman ikinci ve halkın da favorisi olan Bir Adam Bir Bebek üçüncü oldu.

Altın Örümcek'in en geniş kapsamlı kategorilerinden biri olan Eğlence, birinciliğinde Genç Turkcell, ikinciliğinde Garanti Super Trader ve üçüncülükte ise İddia yer aldı. Bu kategoride halkın favorisi ise Digitürk Web TV oldu.

Gecenin en çok ödül alan firması Garanti (Kurumsal Web Sitesi ile Sosyal İletişim ikinciliği ve Sigortacılık birinciliği de bulunuyor), en iyi web sitesi ödülü almasına rağmen İnternet Bankacılığı kategorisinde ikincilikle yetinmek zorunda kaldı. Birinciliği Yapı Kredi'nin elde ettiği kategorinin üçüncüsü ise halkın da favorisi olarak da öne çıkan TEB oldu.

E-ticaret kategorisinde ise Biletix ilk sırayı alırken, ardından THY ve HepsiBurada geldi. Halk oylamasından ise bu yıl Etohum 15 içerisinde de yer alan Memleketten Gelsin öne çıktı.

9. Altın Örümcek'te yarışan ve dereceye giren tüm sitelerin sahiplerini buradan da bir kez daha kutluyoruz. Kazananların tümünü Altın Örümcek sitesindeki sonuçlar sayfasından görebilirsiniz.

Yorumlar (7)
 1. konkurlarda bile ajanslar aralarında uzlaşıyorlar, cemiyette zaten herkez birbirini tanır, ürünün kendi değerlendirme grubunda yer almasa bile hem juri hem de yarışmacı olunabilir mi? sen beni, ben seni desteklerim, yani bir telefonla bile organize olunur. juri kesinlikle üniversiteler olmalı. NTVMSNBC'nin en iyi web sitesi seçilmesi tam bir zırvalık. tasarımı, argesi, kullanılabilirliği falan hepsi msnbc'nin ürünü, örümcek'in ruhuna uymadı, tamamı türkiye'den bizden geliştiricilerin çalışmalarından seçilmeliydi.

 2. Ayse Koç Ayse Koç

  Blog kategorisi hakkatten merak edildiği gibi sonuçlanmış demek, Ahaber Turkuaz grubunun, Turkuaz Altın Örümcek’in sponsoru, kazanan blog Ahaber editörlerinin. Nasıl bir ilişki bu? Altın örümcek’in de güvenilirliği sorgulanacak demek ki

 3. Emre Öztürk Emre Öztürk

  ntvmsnbc hak ettiği ödülü almış bence. uzun zamandır takip ettiğim site birinciliğini bu ödüllede taçlandırmış. tebrikler!...

 4. Mrauthor Mrauthor

  Bence çok büyük bir isabet olmuş.Genelde bu tarz prestijli ödüllerin birincileri tartışılır fakat bana göre bu tartışılmaz.İçeriğini bir kenara bırakıp olaya tasarım olarak bakıldığında farkına varabilir herkes.Hele ki seçimlerde yapmış oldukları online sonuç sayfası rakipleri tarafından bile referans alındı.Türk İnternet sitelerinin ilerisinde bir tasarıma ve yazılıma sahip.Sonuna kadar hak ediyor.Tebrik ediyorum bu siteyi oluşturan ekibi.

 5. Reklam kokan hareketler.

 6. Katatimba Katatimba

  Çok merak ediyorum, yıllardır üzerine tek bir taş bile koymayan ntvmsnbc, nasıl en iyi web sitesi ödülü alabiliyor? Doğuş medya grubu'nun üvey evladı gibi site. içerik zayıf, özel haber ara ki bulasın... Vogue'a para harcamaktan doldur boşalta çevirmişler siteyi...

  Kategorilerin hepsi değil ama mesela e-ticaret de olmamış. Biletix'e, hepsiburada'ya ödül vermeyin artık...

 7. Gökhan Gökhan

  "E-ticaret kategorisinde ise Biletix ilk sırayı alırken, ardından THY ve HepsiBurada geldi."

  Altın Örümcek'miş. Hepsiburadanın özelliklerini sıralıyorum:

  1 - Tasarım çalıntı.

  2 - Hizmet kalitesi çok düşük.

  3 - Fiyatlar internet ortalamasının üstünde.

  4 - Milyar dolara yakın ciro.

  Sanırım 4.sünden dolayı vermişler ödülü :)

  Dolandırıcılığın ve adam kayırmanın bulaşmadığı bir tane iş söyleyin bana türkiyede. tiksinmekten mide kalmadı bizde.