9. Altın Örümcek Birincisi Ntvmsnbc Oldu

DorukNet tarafından bu yıl 9.su düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri dün gece düzenlenen tören ile sonuçlandı. Yosi Mizrahi'nin sunuculuğunu yaptığı, Sertab Erener'in de gecenin sonunda sahne aldığı 9. Altın Örümcek'in kazanını ise Ntvmsnbc oldu. Turkcell Kuruçeşme Arena'da düzenlenen törende 35 kategoride ödüller dağıtıldı. Gecenin önemli ödüllerinden bir diğeri olan En İyi Erişilebilir Web Sitesi ödülünü ise Garanti Bankası aldı.

Farklı kategorilerde toplam 100'ün üzerinde sitenin ödüle layık görüldüğü törenlerde 50 kişilik jüri tarafından belirlenen kategori birincileri yanı sıra, halk oylaması ile Halkın Favorisi olarak öne çıkan siteler de açıklandı.

En İyi Erişilebilir Web Sitesi ödülünü alan Garanti Bankası aynı zamanda Bankacılık – Finans kategorisinin de birincisi oldu. En iyi web sitesi ödülünün sahibi olan Ntvmsnbc ise aynı zamanda Haber Siteleri dalında da birinciliğe ulaştı.

Geceye damgasını vuran bu iki sitenin dışındaki kategorilerde de birbirinden başarılı çalışmalar göz çarpıyor. Örneğin Advergame kategorisinde birinciliği "Ronaldo Arda'yı Bekliyor" ile Unilever elde etti. Yaratıcılığın öne çıktığı diğer bir alan olan Banner kategorisinde ise Superonline Fiber İnternet Reklamı, hem jürinin, hem de halkın beğenisini kazanmayı başardı.

Sonuçları en çok merak edilen kategorilerden biri olan Blog'lar kategorisinde Hippi Kız birinci, Halis Elciman ikinci ve halkın da favorisi olan Bir Adam Bir Bebek üçüncü oldu.

Altın Örümcek'in en geniş kapsamlı kategorilerinden biri olan Eğlence, birinciliğinde Genç Turkcell, ikinciliğinde Garanti Super Trader ve üçüncülükte ise İddia yer aldı. Bu kategoride halkın favorisi ise Digitürk Web TV oldu.

Gecenin en çok ödül alan firması Garanti (Kurumsal Web Sitesi ile Sosyal İletişim ikinciliği ve Sigortacılık birinciliği de bulunuyor), en iyi web sitesi ödülü almasına rağmen İnternet Bankacılığı kategorisinde ikincilikle yetinmek zorunda kaldı. Birinciliği Yapı Kredi'nin elde ettiği kategorinin üçüncüsü ise halkın da favorisi olarak da öne çıkan TEB oldu.

E-ticaret kategorisinde ise Biletix ilk sırayı alırken, ardından THY ve HepsiBurada geldi. Halk oylamasından ise bu yıl Etohum 15 içerisinde de yer alan Memleketten Gelsin öne çıktı.

9. Altın Örümcek'te yarışan ve dereceye giren tüm sitelerin sahiplerini buradan da bir kez daha kutluyoruz. Kazananların tümünü Altın Örümcek sitesindeki sonuçlar sayfasından görebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.