Televizyon Odaklı Sosyal Ağ Tivilog.com'un İlk Ekran Görüntüleri

İnternetten önceki en büyük bağımlılığımız olan televizyonun etkisi artık sosyal ağlar ve arama motorlarına yansıyor. Bu içerik ve sosyal etkiyi bir düzene sokmak isteyen girişimciler de çeşitli uygulamalara imza atıyor.
Televizyon Odaklı Sosyal Ağ Tivilog.com'un İlk Ekran Görüntüleri

İnternetten önceki en büyük bağımlılığımız olan televizyonun etkisi artık sosyal ağlar ve arama motorlarına yansıyor. Bu içerik ve sosyal etkiyi bir düzene sokmak isteyen girişimciler de çeşitli uygulamalara imza atıyor.  Kısa süre içinde bu ekosisteme katılacak olan yerli girişimimiz Tivilog.com da güncel televizyon yayınlarını ve daha fazlasını sosyal ağ gücüyle harmanlıyor.

Ocak ayının ilk haftasında yayına girecek olan Tivilog, Kurumsal Haberler'in kurucuları olan Murat ve Aslı Buyurgan'ın yeni girişimi. Tivilog'a üye olduğunuzda izlediğiniz bir televizyon yayına giriş (check-in) yaparak, o yayını izleyenlerle ortak bir iletişim ortamına dahil oluyorsunuz. Arkadaşlarınızla söz konusu yayın yorum yapabiliyor, Facebook ve Twitter’daki takipçileriniz ile TV seyretme durumunuzu paylaşabiliyorsunuz.

Yaklaşık 8 aylık bir çalışma ile ortaya çıkan girişim, TV odaklı olmasına rağmen hayatımıza girmiş olan on binlerce dizi, film ve program arşivini de kullanıcılarının ilgisine sunuyor. Türk insanının TV izleme alışkanlığına dikkat çeken Murat Buyurgan bir kaç ay içinde iPhone, iPad, Android ve SmartTv uygulamalarıyla kullanıcılarının her an yanında olacaklarını söylüyor.

Murat Buyurgan'ın tüm vaktini ayırdığını öğrendiğimiz projenin potansiyel iş ortakları televizyon kanalları ve Tivibu gibi yayıncılar olabilir. Çeşitli reklam çalışmaları için de daha geniş bir müşteri yelpazesi bulunabilir.

Tamamen ücretsiz olarak hizmet verecek olan Tivilog, üyelerine sürpriz hediyeler dağıtmayı da hedefliyor. Bu hazırlık dizilerden çeşitli ürünlerin Tivilog'da paylaşılabileceğini ve/veya satılabileceğini aklıma getiriyor.

Televizyonların kesintisiz internet erişimi sağlamasıyla zirveye çıkacak olan 'Sosyal TV' deneyimi son yılların yükselen eğilimlerinden biri ve bir süre daha öyle olmaya devam edecek. Getglue.com ve Yap.tv karışımı bir servis olan Tivilog'un Türk kullanıcıları tarafından tutulması da şaşırtıcı olmaz. Tabii Türk internet kullanıcılarının Facebook ve Twitter'dan Tivilog'a vakit ayırabilmesi ve gerçek zamanlı etki için mobil uygulamaların bir an önce hazırlanması gerekiyor.

Diğer yandan ülkemizde TV reyting ölçümlerinde işlerin karıştığı (usulsüzlüklerin konuşulduğu) bir dönemde Tivilog'un şöhretini arttırabileceğini de düşünmeden edemiyorum. :)

Tivilog'un açılışında öncelikli olarak haberdar olmak için Tivilog.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.