Suudi Prens'ten Twitter'a 300 Milyon Dolarlık Yatırım

Suudi Prens'ten Twitter'a 300 Milyon Dolarlık Yatırım

Arap dünyasının en zengin isimlerinden olan Suudi Prens El-Velid bin Talal, Twitter'a tam 300 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Prensin %95'lik hissesine sahip olduğu Kingdom Holding'den (Krallık Holding) gelen yatırım ile birlikte prens, 8 milyar dolar değere sahip Twitter'da elde ettiği hisse miktarı ise açıklanmadı.

Suudi Prens El-Velid bin Talal'ın aynı zamanda Apple, Time Warner, Citi Group gibi şirketlerde de hisseleri bulunuyor. Twitter'ın gelecek vaat eden ve küresel bir etkiye sahip olduğunun farkında olan Suudi Arabistan Kralı'nın yeğeni El-Velid'in yeni medyanın gücünü fark ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kingdom Holding'in üst düzey yetkililerinden Ahmed Halawani, açıklamasında sosyal medyanın, medya sektörünü değiştireceğini ve Twitter'ın para kazandıracak bir yatırım olacağını düşünmüş.

10 gün kadar önce çehresini tamamen değiştiren ve bundan çok olumlu tepkiler alan Twitter'ın kullanımının gittikçe artması ve önem kazanması ile Kingdom Holding'in akıllı bir yatırım yaptığını söyleyebiliriz. Arap sermayesinin batıya yatırımlarının nasıl algılandığı ve buna bakış açısı ne olur bilinmez ama medyanın önemli bir güç olduğu ve hissedarlara da böylece söz hakkı düştüğünü göze aldığımızda, Arap dünyası için Arap Baharından sonra önemli bir gelişme. Okurlarımız da mutlaka hatırlayacaktır, Arap Baharı özellikle Twitter üzerinde büyük yankı uyandırmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.