Zynga'dan Türkiye'ye Özel İçerikler ve Yeni Topluluk Yöneticisi

Türk halkı olarak Sosyal Medya'yı seviyoruz. Facebook'taki en kalabalık 5. ülkenin Türkiye olması bunun bir ispatı. Benzer şekilde sosyal ağlardaki oyunları da çok seviyoruz.
Zynga'dan Türkiye'ye Özel İçerikler ve Yeni Topluluk Yöneticisi

Türk halkı olarak Sosyal Medya'yı seviyoruz. Facebook'taki en kalabalık 5. ülkenin Türkiye olması bunun bir ispatı. Benzer şekilde sosyal ağlardaki oyunları da çok seviyoruz.

Türk kullanıcıların pek çok popüler oyunda en kalabalık gruplardan birini oluşturuyorlar. Durum böyle olunca hem sosyal ağlar, hem de sosyal oyun firmaları Türkiye'ye giderek daha fazla önem veriyor.

Son Webrazzi Summit'te Facebook'un kalabalık bir ekiple temsil edilmesi, Zynga'nın ilk defa Türkiye'ye gelmesi bunun örneklerinden sadece bazıları. Ama Zynga, Türkiye'ye olan ilgisini giderek arttırıyor ve bu Türk kullanıcılar için özel yatırımlar da yapıyor.

Zynga oyunlarının Türkçe lokalizasyonları zaten uzun zamandan beri vardı ama çok yakın zamanda Zynga, Türkiye'ye özel çalışmalar yapması için ilk defa bir Türk topluluk yöneticisini ekibine kattı. Bu sayede Zynga artık Türk kullanıcılarına daha yakın…

Zynga'nın Türk Topluluk Yöneticisi Özgür Bayraktar oyun sektörüne yabancı değil. Peak Games'in ilk günlerinden beri ekipte yer alan Bayraktar, 2,5 ay kadar önce Zynga'da Türk topluluğunun yönetimi için İstanbul'dan Dublin'e transfer oldu. O zamandan beri de giderek artan bir çalışma temposunda Zynga ile Türk kullanıcılar arasında bir köprü görevi görüyor.

Daha önce Türkiye'de oyun kartlarının da satışına başlayan Zynga'nın Türkiye'ye özel yatırımları sayesinde artık Zynga çok daha iyi Türkçe konuşuyor ve bir Türk gibi davranıyor. Popüler oyunların Türkçe Facebook sayfaları açılıyor (CityVille, Zynga Poker, Empires & Allies, Adventure World) ve buralarda Türk kullanıcılara özel paylaşımlarda bulunuyor. Bu sayede Zynga artık Kurban Bayramı'nda yolculuk edenlere "hızlı gitmeyin" diyor, Van depremi gibi felaketlerde hızlı reaksiyon göstererek oyuncuları Kızılay'a bağış yapmaya davet edebiliyor, hatta "bu akşam derbiyi kim kazanır" diye soruyor

Artık Türk kullanıcılara özel blog'u da bulunan Zynga, forumlarında da sadece Türkçe konuşulan bölümlere sahip. İngilizce konuşulan ülkeler dışında bu tip özel çalışmaların yapıldığı 6 ülkeden biri Türkiye.

Empires & Allies'daki çok yakın zamanda tanıtılan Mehmetçik karakteri de Zynga'nın Türk kullanıcılara özel içerikler üretmek için attığı önemli adımlardan biri.

YouTube kanalı, Twitter hesabı da Zynga'nın Türk kullanıcılar ile iletişim kurmak için kullandığı diğer kanallar ve bu kanallar zaman içerisinde daha da çeşitlenecek.

Türk kullanıcısının sosyal ağlar ve oyunlara ilgisi devam ettiği sürece Zynga ve diğerlerinin Türkiye'ye özel çalışmalarının da artacağına şüphe yok.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.