Hazinem Pırlanta: Güçlü Yatırımcılardan Pırlanta Yatırımı
E-Ticaret

Hazinem Pırlanta: Güçlü Yatırımcılardan Pırlanta Yatırımı

Bu yıl düzenlediğimiz Webrazzi Gündem E-ticaret Toplantısı'nda dikey e-ticarete olan ilgisinden söz eden Emre Kurttepeli bu ifadesini bir kez daha doğruladı. Kısa süre önce kurulan Hazinem Pırlanta A.Ş., tecrübeli yönetimi ve aralarında Emre Kurttepeli'nin de bulunduğu güçlü yatırımcıların yeni dikey e-ticaret yatırımı olacak.

Adından da anladığınız gibi internet üzerinden pırlanta yüzük, kolye, bileklik, küpe satışı gerçekleştirecek olan girişim, Hazinem.com üzerinden hizmet veriyor olacak.

Bugün itibariyle yayına alınan Hazinem.com'u dilerseniz hemen inceleyebilir ya da şirket hakkındaki detayları haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Pera Pırlanta’nın eski genel müdürü Sevgi Karagülle Soysal'ın adım attığı yeni girişim 140 bin TL sermaye ile kurulmuş. Büyük hissedarın Sevgi Karagülle Soysal olduğu Hazinem Pırlanta'da Mahmut Ünlü ve Emre Kurttepeli'nin %4, 212 yatırım fonunun Genel Müdürü Numan Numanbayraktaroğlu'nun %2, Haluk Elçi'nin ise %10 hissesi var.

2007 verilerine göre 650 milyon dolarlık ve hızlı büyüyen bir pırlanta pazarı olan Türkiye'de Hazinem.com'un önemli bir potansiyele talip olduğunu görmek zor değil. Sektörün dikkat çeken melek yatırımcılarından Emre Kurttepeli bu işe küçük bir yatırımla girmiş olmasına rağmen, girişimin geleceği açısından etkisinin yüksek olacağı kesin.

Geçmişte birçok örneğinde gördüğümüz gibi, Tiger & Kurttepeli konsorsiyumu bu sefer de birlikte hareket edecek mi hep birlikte takip edeceğiz? ;)

 

Yorumlar (8)
 1. Anlaşılan Emre Kurttepeli bu aralar sadece dikey e-ticaret işlerine odaklanmış. Ama bu trend de 1 yıl gibi bir süre içerisinde popülerliğini kaybetmeye başlayacak

 2. E-Ticaret & Dijital Pazarlama E-Ticaret & Dijital Pazarlama

  İnternet üzerinden "bu nasıl satar abi" dediğimiz her şey ama her şey artık bir şekilde satışa sunuluyor.

  Ben düşünüyorum ki ; e-ticaret insanların piskolojik hafızalarında ve satın alma'ya yönelik karar verme esaslarında git gide güçlü bir yer ediniyor.

  Ben her zaman şunu söylüyordum ; rekabet ve pazarda ki kaliteli girişimler , internet'den satın alabiliriz güdüsünü insanlarda daha çok harekete geçirecek , 2011 senesinde bunu daha çok söylemeye başladım ve daha çok inanıyorum.

  E-Ticaret'den korkmayın ve adımınızı atın , ilk adımınızı atın ve sabırlı olun E-Ticaret ve digital alanlar size mutlaka keyifli şeyler sunacaktır .

  Saygılarımla

  Hakan Y.

 3. Hunca Life Hunca Life

  internetten değerli altın gibi eşyaların satılması için iyi bir güven sağlanması gerek

 4. hassas girisimler icin onemli isimlerle yola cikmak cok onemli bir faktor olsa gerek :))

  Hazinem.com girisimci ve yatirimcilarina basarilar dilerim.

 5. Tunç Yalçın Tunç Yalçın

  Yahu hazır script ile sebil gibi web sitesi açılıyor, ve buna yatırım, girişim falan deniyor.

  1. İlkin Kiliç İlkin Kiliç

   Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz. Özgünlük kavramı git gide yok oluyor.

  2. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   @ Tunç Yalçın: İnternette ürün satmak için ille kendi e-ticaret yazılımın olmak zorunda değil. Hazır e-ticaret yazılımlarını da kullanılabilir. (Bana kalırsa uzun yıllardır hizmet veren hazır e-ticaret yazılımları ihtiyacı karşılıyorsa daha sağlıklı)

   Son olarak yatırım ve girişim farklı kavramlardır. Parlak özgün bir fikre yatırım yapılabileceği gibi, özgün olmayan ama gelecek vaat eden bir işe yatırım yapılabilir. Senin işin yatırımcıyı cezbetmese istediğin kadar fikrin özgün olsun bir anlamı olmaz.

 6. Berk Altunkılıç Berk Altunkılıç

  E-Ticaret şu zamanda popülerleşti kısa sürede buda geçer her popüleritenin bir sonu olduğuna hep şahit oldum