SellSimp.ly: Twitter'da E-ticaret İçin Erken Bir Adım

SellSimp.ly: Twitter'da E-ticaret İçin Erken Bir Adım

E-ticaretin Facebook halini sosyal e-ticaret girişimleriyle beraber artık sıklıkta duyar olduk. Twitter tarafında ise ilk kez ciddi bir girişimin e-ticarete atıldığını görüyoruz. Sellsimp.ly, Twitter'da basit bir e-ticaret modeli oluşturmak istiyor.

Twitter ve Paypal hesaplarınızla dahil olduğunuz sistemde ürünlerinizi Sell Simply üzerinde listeliyorsunuz. Twitter üzerinden (özel mesaj, bahsetme ve terkrar paylaşımlarla) satış ve ödeme yapabiliyorsunuz. Kar amacı gütmeyen kuruluşlar bağış da toplayabiliyor.

Paypal Blog'a da konu olan ve adından söz ettirmeye başlayan girişimin amacı Twitter'daki gerçek zamanlı akışı satışa çevirmek. Chirp adı verilen direkt ödeme sistemi ile son derece basit bir şekilde alım-satım ve bağış işlemlerini gerçekleştiriyor. Kendini Ebay ve Etsy gibi e-ticaret portallarıyla kıyaslayan Sell Simply, ücretsiz listeleme sunuyor ve satıştan yüzde 4 komisyon alıyor.

SellSimp.ly

Bu modelin Twitter kullanıcılarına ne kadar çekici geleceğini tahmin etmek için Facebook'un durumunu düşünmek sanırım yeterli. E-ticarette sosyal etkinin önemi elbette inkar edilemez ancak henüz Facebook'un e-ticaret üzerine başarı hikayelerini okumadan Twittter için umutlanmak pek mantıklı değil gibi. Facebook'un grup alışveriş gibi 'arkadaş tetikleyici' bir e-ticaret modelini bırakmış olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Bu basit modelin Twitter'da yazılım tehditlerini tetikleyeceği de düşünülebilir ancak Paypal ve Twitter'a bu konuda güvenmek ve güçlü bir şifre seçmekten başka çaremiz yok.

Kısacası etkileşimi yüksek olmasına rağmen, kullanıcılarının yüzde 40'ı pasif olan Twitter'da e-ticaret için henüz vakit var. Bugün önemli olan Twitter'ı e-ticaret için kullanmak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.