SellSimp.ly: Twitter’da E-ticaret İçin Erken Bir Adım
Arama
E-Ticaret

SellSimp.ly: Twitter’da E-ticaret İçin Erken Bir Adım

Sellsimp.ly

Sellsimp.lyE-ticaretin Facebook halini sosyal e-ticaret girişimleriyle beraber artık sıklıkta duyar olduk. Twitter tarafında ise ilk kez ciddi bir girişimin e-ticarete atıldığını görüyoruz. Sellsimp.ly, Twitter’da basit bir e-ticaret modeli oluşturmak istiyor.

Twitter ve Paypal hesaplarınızla dahil olduğunuz sistemde ürünlerinizi Sell Simply üzerinde listeliyorsunuz. Twitter üzerinden (özel mesaj, bahsetme ve terkrar paylaşımlarla) satış ve ödeme yapabiliyorsunuz. Kar amacı gütmeyen kuruluşlar bağış da toplayabiliyor.

Paypal Blog‘a da konu olan ve adından söz ettirmeye başlayan girişimin amacı Twitter’daki gerçek zamanlı akışı satışa çevirmek. Chirp adı verilen direkt ödeme sistemi ile son derece basit bir şekilde alım-satım ve bağış işlemlerini gerçekleştiriyor. Kendini Ebay ve Etsy gibi e-ticaret portallarıyla kıyaslayan Sell Simply, ücretsiz listeleme sunuyor ve satıştan yüzde 4 komisyon alıyor.

SellSimp.ly

Bu modelin Twitter kullanıcılarına ne kadar çekici geleceğini tahmin etmek için Facebook’un durumunu düşünmek sanırım yeterli. E-ticarette sosyal etkinin önemi elbette inkar edilemez ancak henüz Facebook’un e-ticaret üzerine başarı hikayelerini okumadan Twittter için umutlanmak pek mantıklı değil gibi. Facebook’un grup alışveriş gibi ‘arkadaş tetikleyici’ bir e-ticaret modelini bırakmış olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Bu basit modelin Twitter’da yazılım tehditlerini tetikleyeceği de düşünülebilir ancak Paypal ve Twitter’a bu konuda güvenmek ve güçlü bir şifre seçmekten başka çaremiz yok.

Kısacası etkileşimi yüksek olmasına rağmen, kullanıcılarının yüzde 40’ı pasif olan Twitter’da e-ticaret için henüz vakit var. Bugün önemli olan Twitter’ı e-ticaret için kullanmak.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. nuri dedi ki:

  bu sosyal paylaşım sitelerinin açılış ama herzaman ticaret ve para amacı güdülmesidir.

  1. Western dedi ki:

   Bu yorumları neden yayınlıyorsunuz? İnsan bir okur yayınlamadan önce.

   1. Ali Altuğ Koca dedi ki:

    Yorumlar okunmadan onaylanmıyor. Ancak adamın dilbilgisi bozuksa bizim yapabileceğimiz pek birşey yok.

   2. Ozan Dikerler dedi ki:

    burada sorun dilbilgisi değil bence

   3. nuri dedi ki:

    sizin dilbilginiz çok da dilbilimci falan mısınız

 2. eticaret dedi ki:

  Sosyal eticaret girişimi fikri oldukça başarılı. İlerleyen etaplarda daha fazla bu tarz durumların örneğini göreceğimize kuşkum yok

Bir Yorum Yazın