Twitter Yeniden Yenileniyor
Yenilikler

Twitter Yeniden Yenileniyor

Tasarım değişiklikleri açısından Facebook'un yanında adını anabileceğimiz bir site daha varsa kesinlikle Twitter'dır. 2010 yılı sonunda eski basit halinden kurtulan mikro bloglama servisi, 1 yıl sonra yepyeni tasarımıyla ileti akışını değiştiriyor, sağ bölümü sabitliyor.

Patrick Bisch'in yakaladığı değişiklikler her Twitter iletisini (tweet) ayrı bir eleman olarak özelleştiriyor ve sol menü içinde genişletiyor. Hem konuşmalar hem de medya dosyaları tek tıkla (details veya open) ileti akışı içinde görüntülenebiliyor. Tekrar paylaş, favorilere ekle gibi alt kısımda bulunan işlevler ise iletilerin sağ üst köşesine taşınmış.

Twitter'ın küçük bir test olarak onayladığı yenilikler sosyal medya müdavimleri için yeni bir deneyim sunacak. Twitter ise (reklamlar için) daha rahat kullanabileceği bir alana (sağ menü) sahip olacak. Yeni açıklanan televizyon odaklı yeniliklerin de sağ menüye yansıyabileceğini düşünebiliriz. Anlık TV izleme eğilimleri gibi..

Önümüzdeki günlerde Twitter'da aşağıdaki değişiklikleri görürseniz şaşırmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=PBt9tuRU14U?version=3&hl=en_US&rel=0

Yorumlar (1)
  1. Kuzubudu Kuzubudu

    Twitter insanlara, özellikle de Türk insanına çok özel bir eğitim veriyor. Anlatmak istediğini öz olarak söyleme eğitimi. "Ve gazlar soğudu" ile başlayıp, arada başka muhabbetlere dalıp sonra "nerede kalmıştık"la ne söylemeye çalıştığını hatırlamaya çalışan bir kültüre farklı bir bakış açısını getiriyor. "Lafı dolandırma" uyarısının 140 karakter izni olarak verildiği bu sosyal paylaşım sitesinin sosyolojik açıdan çok yararlı olduğunu düşünüyorum. SAdece ne zaman ticari olarak adapte edileceğini merak ediyordum, onun da cevabını yavaş yavaş alıyoruz.