JeansWeLove.com: Premium Jeanleri Bulabileceğiz Dikey Bir Girişim [İndirim Kodu]
E-Ticaret

JeansWeLove.com: Premium Jeanleri Bulabileceğiz Dikey Bir Girişim [İndirim Kodu]

Jeanswelove.com, 2 eski Nokta çalışanın geçtiğimiz Temmuz ayında açılışını yaptığı sadece jean satan dikey bir e-ticaret girişimi. Ergin Tekinbaş ve Umut Besler tarafından Horato İnternet Teknolojileri altında hayata geçirilen Jeanswelove, 19-45 yaş arasında kadın ve erkek kullanıcı kitlesini hedefliyor.

Girişimin sahipleri ile konuştuğumuzda Jeanswelove'ın envanterini premium jean olarak nitelendiriyorlar ve siteyi incelediğimizde bunun fiyatlara yansıdığını görebiliyoruz. Çoğunlukla yeni sezon jean'lerin satılacağı Jeanswelove'da outlet ürünler satılmazken, moda ve trendleri takip eden kullanıcılar hedefleniyor. 

Her gün yeni bir dikey e-ticaret sitesiyle hızlanan internet pazarında Jeanswelove'un premium jeanler ile fark yaratmaya çalışıyor. Siteyi de incelediğimizde tasarımından tutunda ürünlerin sunuluşuna kadar bu his başarıyla yaşatıldığını söyleyebiliriz. Jean satışını Facebook'a da taşıyan girişim burada çok güzel bir dükkan açmış. Son satın alma adımına kadar Facebook'ta kalabildiğiniz dükkandan sadece satın alma aşamasında siteye yönlendiriliyorsunuz.

Tek bir tekstil ürünü üzerinden satış yapan girişim, yüksek kalitede ürünleri ve onların alıcılarının hedeflemesiyle özel alışveriş siteleriyle direkt rekabet içinde olmasa da aynı kuyudan su çekeceklermiş gibi görünüyor. Türkiye'de satışı bulunan benzer markalardan %30-%40 altında fiyatlarla satış yapıldığı bildirilse de Jeanswelove'da indirim oranları üzerinden bir pazarlama yürütülmemiş.

İki girişimci tarafından hayata geçirilen projede şimdilik bir yatırım veya destek arayışı bulunmuyormuş. Jeanswelove, 5 Webrazzi okuyucusuna özel olarak %10'luk indirim kuponu sunuyor. Ödeme tarafında "WEBRAZZI" kupon kodunu girerek %10 indirim alabilirsiniz.

Farklı konseptiyle başarılı olabileceğini düşündüğüm Jeanswelove'ın gelişimini önümüzdeki dönemde izlemeye devam edeceğiz.

Yorumlar (21)
 1. Mustafa Namoğlu Mustafa Namoğlu

  Müthiş bir site olmuş. Tebrik ederim.

 2. Uğurcan Kara Uğurcan Kara

  Tertemiz.. adını ilerliyen günlerde sıkça duyacağız..

 3. Ilker Bluescreen Ilker Bluescreen

  Sitenin dizaynı, duruşu filan güzel de Fiyatlar fazla mı uçuk ne? Kot pantalon sonuçta.

 4. Osman D Osman D

  fiyat araligi: 0-50 tl

  -> Üzgünüz, Aradığınız kriterlere uygun ürün bulunamadı.

  1. Kıyas Kıyas

   51 TL - 200 TL yapınca yine aynı 'uyarı' ekrana geliyor!

 5. Misafir Misafir

  Bu fiyatlarla satış yapacaklarını düşünmüyorum. 550 liraya kot pantolon çok uçuk. Satış adetlerini (satabiliyorlarsa) paylaşsalar da öğrensek, alan var mı?

 6. Kıyas Kıyas

  bu siteden alışveriş yapan var mı acaba? yakında jeanswelove.ru adresini de açacaklarmış.

 7. Cuneyt Cuneyt

  Cok profesyonel olmuş, ellerine saglık

 8. Engin Engin

  Bence Tasarım, kullanılabilirlik açısından gayet uygun olmuş. Problem olarak gördüğüm ürünleri sepete ekleyince teslim tarihi olarak 8-10 gün sonrasını veriyor. Böyle olmasının sebebi sanırım stok tutulmamasından kaynaklanıyor. Belki ürünler hemen kargoya verilebilse sitenin çok daha hızlı tutacağını düşünüyorum. Ayrıca Ankara'da olması'da artı bir avantaj çünkü Ankara'dan çıkan bir kargo Türkiye'nin her yerine 1 gün sonra teslimat yapılabiliyor ( En azından ben kargo sektöründeyken yapıyorduk) . Umarım başarılı olurlar.

  1. E-Ticaret Gurusu E-Ticaret Gurusu

   Açıkcası 8-10 gün gibi süreler, bu sektörde yer alan diğer e-ticaret sitelerine baktığımızda gayet makul. Örnek vermek gerekirse benim yaptığım siparişlerimlerim Markafoni'de 14 gün, Limango'da 13 gün, Trendyol'da ise 17 gün sonra elime geçmişti. Benim tek dikkat ettiğim konu ürün fiyatları. Belki sezon sonu ürünlere 100-150 lira para verdiğimiz için bu fiyatlar bana uçuk geldi ama belki de bir outlet kısmı olsa daha hızlı büyüyebilirler kanaatimdeyim.

   Sonuç olarak tasarımdan, pazarlamasına çok başarılı bir proje olmuş. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Bence Türkiye'nin bu tarz girişimcilere ihtiyacı var ve sonuna kadar kendilerini destekliyorum.

 9. Şule P. Şule P.

  Gerçekten de çok güzel bir site olmuş. Yakın zamanda adından çok fazla söz ettireceği kesin. Tebrik ediyorum.

 10. Modavetrend ' in sahibi olarak 2007 ' den bu yana Moda ve Trend ' in kalbinin attığı yer olarak en doğruyu en hızlı şekilde haber niteliği ile sunmak misyonuumuz olmuştur.

  Bu background ile benim sözüm ; iş çok güzel , verilen emek kendisini gösteriyor fakat ben her zaman e-ticaret sitelerinin bünyelerinde bir piskoloğa ihtiyaç olduğuna iyice inanmaya başladım yada bir sosyolog yani toplumsal kültür, alışkanlıklar , kişi başı milli hasıla vb bir çok faktör değerlendirilmeli. Ben bu işin Ordinaryusuyum ve Moda zamana mekana ve lokasyona göre değişen bir şeydir bu bağlamda "çok kaliteli" öznesi Amerika'da a+ iken bizde bu c+ olabilir. Hedef Premium diye konuya buradan girdim hedef kitlenin "çok kaliteli" dediği yerdemisin gerçekten.

  Bu iş ne getirir ne götürür bilmiyorum ama aylık 900 - 1200 siparişi 1. seneden sonra yakayabilir.

  Not :sadece öngürüdür .

  Başarılar , bol satışlar , yolunuz açık olsun.

 11. Öngürüdür / Yorum ek :

  Az önce ki yorumama hemen bir ek yapayım bu modelin büyümesinin tek şansı şöyle olablir "Premium half" gibi bir model ile indirimli ürünleride fırsat çatısı altında satarlar ise dengeyi sağlayıp büyürler gelin görünki iş beta aşamasından çıktıktan sonra olacağıda budur bence olmalıdırda ki iş böyle büyür , deneme yanılma ile çözümlenir zaten her şey.

 12. Serdar Serdar

  Markaların hiçbirini tanımıyorum ne kadar cahilmişim(fakir).

 13. Arkadaşlar üstelik bu pazarı çok daralttınız yani çoğu firma 2012 de dökülecek büyükler ayakta kalır onlarda artık aynı düzlemde hallerini korurlar büyümeye çalışırlarsa sadece spor yapmış olurlar dikey pazar kapıları genişleycek , nişin nişi pazar haline gelecek.

 14. Taygun Taygun

  Facebook dükkanları çok hoşuma gitti sade ve kullanışlı.Tasarımda iyi herşey güzel hoş da tek hataları sattıkları ürün ofsayt çünkü bir mağazaya gittiğinde jean alırken üzerime oturuyor mu oturmuyor mu diye kararsız kalırken hiç denemeden internetten almak olacak iş değil bence.

 15. Pınar Işik Pınar Işik

  Bu fiyatta kot almak isteyen biri Harvey Nichols'a gider, Brandroom'a gider, Beymen'e gider.

  Alışverişini yaparken de kahvesini,içkisini içer.

  Bu arada bu kitle sanıldığının aksine ülkemizde çok dar bir kitledir. Hepsini çeksen dahi çok iyi paralar kazanamazsın. Sadece bu ürünlerde high discount yaratma şansın varsa olabilir. c yi de çekersen bir şeyler ortaya koyabilirsin.

  Bu arada ürünler premium da site, fotoğraflar premium değil bence. Madem seçkin ürünlerle giriyorsun seçkin bir design şart. Ben editoryal bir çalışmayı bu projeye daha yatkın bulurdum.

 16. Misafir Misafir

  Adamlar bu yorumlardan sonra projeye son vermezlerse iyidir :)

 17. Ben bir e-ticaret firması sahibi olarak iş hakkında oldukça yorum yazdım bugün ;

  Şu anda bu şekilde iş yapan beyazkutu.com onların satışları ne alemde bilmiyorum onlar jean in yanında bir çok ürün satıyorlar.

  Gönlümüz hepsinin başarılı olmasıdır biz sadece kişisel bazda analizler yapıyoruz maksadımız pazara güç katmak bilgi haznesini yorumlarımız ile genişletmek binimum ilgili girişimci yada girişmiş kitleye paylaşım yapmak diyelim.

 18. Bu fiyat politikasıyla ve stok tutulmaması nedeniyle sitenin tutma ihtimalini zor goruyorum ... Tasarım ve facebook sayfaları guzel ancak urun cesit azlıgı bir dezavantaj

 19. Gökhan Besen Gökhan Besen

  Ergin ve Umut elinize sağlık. Yeni bir soluk getirdiniz, taksitli satış ve biraz da reklamla hızlı büyüyeceğinize inanıyorum. İşin zor kısmını atlattınız, başarılar.