JeansWeLove.com: Premium Jeanleri Bulabileceğiz Dikey Bir Girişim [İndirim Kodu]

JeansWeLove.com: Premium Jeanleri Bulabileceğiz Dikey Bir Girişim [İndirim Kodu]

Jeanswelove.com, 2 eski Nokta çalışanın geçtiğimiz Temmuz ayında açılışını yaptığı sadece jean satan dikey bir e-ticaret girişimi. Ergin Tekinbaş ve Umut Besler tarafından Horato İnternet Teknolojileri altında hayata geçirilen Jeanswelove, 19-45 yaş arasında kadın ve erkek kullanıcı kitlesini hedefliyor.

Girişimin sahipleri ile konuştuğumuzda Jeanswelove'ın envanterini premium jean olarak nitelendiriyorlar ve siteyi incelediğimizde bunun fiyatlara yansıdığını görebiliyoruz. Çoğunlukla yeni sezon jean'lerin satılacağı Jeanswelove'da outlet ürünler satılmazken, moda ve trendleri takip eden kullanıcılar hedefleniyor. 

Her gün yeni bir dikey e-ticaret sitesiyle hızlanan internet pazarında Jeanswelove'un premium jeanler ile fark yaratmaya çalışıyor. Siteyi de incelediğimizde tasarımından tutunda ürünlerin sunuluşuna kadar bu his başarıyla yaşatıldığını söyleyebiliriz. Jean satışını Facebook'a da taşıyan girişim burada çok güzel bir dükkan açmış. Son satın alma adımına kadar Facebook'ta kalabildiğiniz dükkandan sadece satın alma aşamasında siteye yönlendiriliyorsunuz.

Tek bir tekstil ürünü üzerinden satış yapan girişim, yüksek kalitede ürünleri ve onların alıcılarının hedeflemesiyle özel alışveriş siteleriyle direkt rekabet içinde olmasa da aynı kuyudan su çekeceklermiş gibi görünüyor. Türkiye'de satışı bulunan benzer markalardan %30-%40 altında fiyatlarla satış yapıldığı bildirilse de Jeanswelove'da indirim oranları üzerinden bir pazarlama yürütülmemiş.

İki girişimci tarafından hayata geçirilen projede şimdilik bir yatırım veya destek arayışı bulunmuyormuş. Jeanswelove, 5 Webrazzi okuyucusuna özel olarak %10'luk indirim kuponu sunuyor. Ödeme tarafında "WEBRAZZI" kupon kodunu girerek %10 indirim alabilirsiniz.

Farklı konseptiyle başarılı olabileceğini düşündüğüm Jeanswelove'ın gelişimini önümüzdeki dönemde izlemeye devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.