8 Yaşındaki Online Outlet Mağazası Outletim.com Yenilendi

8 Yaşındaki Online Outlet Mağazası Outletim.com Yenilendi

Bildiğiniz gibi hiçbir girişim için ilk ibaresini kullanmayı tercih etmiyoruz, çünkü bir okuyucumuz anında çıkıp bu alanda ilk şunlardır diyebilir. Sanırım bu kadar dikkatli bir okuyucu kitlemiz olduğu için çok şanslıyız. Ancak 8 yıl önce kurulan Outletim.com için kendi alanında bu ibareyi kullanmamızda heralde bir sakınca yoktur.

Kısaca hikayesini paylaşacak olursam, Outletim.com 8 yıl önce Bulut Dur tarafından kurulmuş bir online outlet mağazası. 2004'te kurulan ve 15-45 yas aralığında tüketiciler için giyim ürünlerini indirimli fiyatlarla satan Outletim.com, 8 yılda herhangi bir yatırım almadan kendi kendine büyüyerek bugün 24 çalışan ve 280 binden fazla üyeye ulaşmış.

Geçtiğimiz günlerde 8.yaşına giren Outletim.com, bu sekiz yıl içerisinde sonuncusu geçen hafta olmak üzere 3. defa tüm altyapısını ve tasarımını değiştirmiş. İndirimli ürün mantığı yerine seri sonu ve yeni sezon gibi kullanıcıların yıllardan beri alıştığı kavramlara dayanarak satış yapan Outletim.com, ücretsiz kargo ve ertesi gün teslimat gibi farklı özellikleri bulunuyor.

Tüm ürünlerini kendi stoklarında tutan şirket, bu şekilde müşterilerine hızla ürünleri ulaştırmayı başarıyor. Giyim alışverişinin internette popüler olmasını sağlayan özel alışveriş kulupleri yerine teslimatı kısa sürede yapmasıyla Outletim.com, daha direkt bir yapıyla kullanıcıya ulaşıyor. Tabii ki burada değişim faktörü özel alışveriş sitelerinde sürekli farklı ürünlerin yer alması ve kullanıcıların her hafta farklı ürünleri görmesinden geçiyor.

Outletim.com'un gibi dikey e-ticaret girişimlerinin ürünü stoklayarak her hafta farklı ürün görüntülemesi çok mümkün değil. Ancak aldığınız ürünün kısa sürede elinize ulaşması ve ürün kaçırma derdinin olmaması kullanıcı memnuniyetinin sağlanması açısından önemli olacaktır.

8 yıldır varlığını sürdüren ve bu süre içerisinde satışlarını sürekli arttırdığı belirtilen Outletim.com hakkında, geçtiğimiz haftalarda EticaretMag'de bir röportaj ve infografik yayınlanmıştı. Outletim.com hakkında merak edilen soruları röportajdan okuyabilir, infografiği ise aşağıda bulabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.