Google Wallet Uygulaması Bugün Yayınlanacak

Google Wallet Uygulaması Bugün Yayınlanacak

Google'ın yaz öncesinde duyurduğu Wallet uygulamasında sona geliniyor. Bugün birçok teknoloji blogunda yayınlanan bir fotoğraf ile Google Wallet uygulamasının bugün yayınlanacağı kesin gibi.

Yazının devamında yer verdiğimiz görsele göre 19 Eylül'de çıkacak olan ilk uygulama Sprint'in Nexus S modelinde çalışacak. Google Wallet uygulaması telefona yüklendikten sonra telefonunuzla anlaşmalı iş yerlerinde temazsın ödeme yapabilir hale geliyor.

Temassız ödeme ülkemizde de çeşitli bankaların desteklemesiyle yavaş yavaş yaygınlaşıyor. Google'ın iş ortaklarından olan MasterCard'ın payPass ürünleri Türkiye'de de aktif olarak kullanılıyor. Belki Google Wallet'ın ülkemize gelmesinde de ön ayak olabilirler. Şu anda sadece Amerika'da hatta sadece Citi müşterisi MasterCard sahiplerinde çalışacak uygulamayı çok kısıtlı sayıda kullanıcı kullanabilecek.

Bugün Fransa'da başlayacak olan NFC Dünya Kongresi'nin resmi sponsoru olan MasterCard'ın Google Wallet uygulamasını sahneden duyurması ve bir demo yapması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta Seinfeld'in unutulmaz karakterlerinden George Costanza'lı bir reklam filmi yayınlanan Google Wallet'ta bir hareketlilik olduğu kesin. Google Wallet'in ilk aşamada tüm dünya ile birlikte ülkemizde de yayınlanmasını beklemiyorduk, ancak şu andaki kısıtlamalar ile gerçekten çok az sayıda kullanıcı Google Wallet'ı kullanabilecek.

Yapılan tanımlamaya göre şimdilik sadece Sprint mobil operatörlü Nexus S ve Citi Bank müşterisi PayPass aktif edilmiş MasterCard kredi kartı sahipleri Google Wallet uygulamasını kullanabilecekler. Cüzdanın yerini alması için tasarlanan Google Wallet uygulaması aynı zamanda Google Offers'tan da fırsatlar sunacak. Ancak uygulamanın Türkiye'de ne zaman kullanılabileceğini bilmek şu anda imkansız.

Aşağıda George Costanza'lı Google Wallet reklamını izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=gKGptWtzeaU?version=3&hl=en_US&rel=0

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.