IAB Türkiye'nin Yeni Yönetim Kurulu Seçildi Biz de Oradayız!

IAB Türkiye'nin Yeni Yönetim Kurulu Seçildi Biz de Oradayız!

IAB Türkiye dün yapılan 1. Olağan Genel Kurul toplantısıyla yeni yönetim kurulunu seçti. 2007'de bir platform olarak kurulan ve 2011 Temmuz'unda dernekleşen IAB Türkiye'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura yaptığı açılış konuşmasında, 2009 ve 2010 yıllarında dijital sektörün gelişmesi anlamında Türkiye'nin Çin ve Brezilya'nın ardından üçüncü sırada yer aldığı bilgisini aktardı.

Reklamverenlerin bu dünyayı daha yakından tanımasının önemine değinen Ahmet Pura, platformun başta Reklamcılar Derneği ve bugüne kadar görev yapan kişilerin ve farklı alanlarda faaliyet gösteren kuruluşlarınların katkısıyla geliştiğini, bundan sonra herkesin IAB’ci olarak çalışacağını vurguladı.

Gerçekleştirilen seçim sonrasında oluşan iab Türkiye'nin yeni yönetim kurulunda, Crenvo Bilişim Danışmanlık adına Webrazzi kurucusu Arda Kutsal da yer alıyor. Yeni iab Türkiye oluşumunda yer almak tabii ki bizim için de çok güzel bir gelişme. Türkiye'den çıkan girişimlerin önemli bir bölümünün gelir kanalı olan online reklam pazarının büyümesi ve daha stabil hale gelmesi kuşkusuz bu şirketlerin önünü görebilmesi adına çok değerli olacaktır.

Okuyucularımızın durumdan haberdar olması için haberi kısaca aktarma ihtiyacı hissettik. Yönetim kurulunda yer alan üyelerin tam listesini yazının devamında bulabilirsiniz. 

Yapılan seçimde alfabetik sırayla şu kuruluşlar Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi:

 1. Ciner Yayın Holding
 2. Crenvo Bilişim Danışmanlık
 3. Eczacıbaşı
 4. Grey Worldwide İstanbul
 5. Maxus Medya
 6. Medyanet İletişim
 7. Mynet
 8. Netcom Medya
 9. Noktacom Medya
 10. PH Reklam
 11. Pro-Ad Reklam
 12. Reklamcılar Derneği
 13. Reklamverenler Derneği
 14. Reklam Z
 15. Sahibinden Bilgi Teknolojileri
 16. Turkuvaz Reklam
 17. Yıldız Holding

Yedek üyeler ise şunlar oldu:

 1. Avea İletişim
 2. BBG Reklam
 3. Cocacola
 4. Dijital Büro
 5. Doğuş Yayın Grubu
 6. Optimum Media
 7. RGTE İletişim
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.