Google 2011'de Neler Yaptı? [İnfografik]

2011 yılı Google için oldukça hareketli geçiyor. Bir yandan servislerini geliştirdiği yenilikler ve satın almalarla güçlendirmeye çalışan Google, diğer yandan da farklı davalar nedeniyle sık sık mahkemelerin yolunu tutuyor.

SearchInfluence.com bugüne dek yıl içerisinde Google açısından önemli bazı olayları bir infografik olarak bir araya getirmiş. Ocak ayından başlayarak Google için yeni satın alma veya dava konularını içeren infografik ilk bakışta biraz karışık görünüyor. Buna rağmen içerdiği bilgileri sizlerin de ilginç bulacağını düşünüyorum.

İşte 2011 içerisinde Google adına önem taşıyan yenilikler, satın almalar ve arama devinin uğraşmak zorunda kaldığı davalar…

İnfografikte beyaz olan bölümler Google adına başarıyla tamamlanmış satın almaları veya kazandığı davaları temsil ediyor. Gri bölümler ise Google'ın başarısız girişimlerini veya aleyhine sonuçlanan davaları tanımlıyor. Mavi alanlar halen devam eden süreçleri ifa ediyor.

Ayrıca her kutucuğun yanında bir de bayrak simgesi göreceksiniz. Bu bayraklar da söz konusu olayların hangi ülkelerde gerçekleştiğini gösteriyor. Ayrıca her olay etkilediği veya benzer diğer olaylarla çizgiler yardımıyla birleştirilmiş.

Son olarak her kutucuğun üst köşesinde yukarı doğru yeşil veya aşağı doğru kırmızı bir ok göreceksiniz. Bu da olayın meydana geldiği süreçte Google hisselerinin hangi yöne doğru hareket ettiğini tanımlıyor. Tabi ki Google hisselerindeki her hareketi tek bir olaya bağlamak doğru olmayacaktır ama özellikle ilgili olabilecek konularda bu da dikkate alınması gereken bir nokta.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.