Kişisel Sosyal Medya Optimizasyonu: Twitter Güncellemelerini Zamanlamak

Kişisel Sosyal Medya Optimizasyonu: Twitter Güncellemelerini Zamanlamak

Twitter'da her istediğinizi her an paylaşabilirsiniz. Bu paylaşımların daha fazla ilgi çekmesi ve daha fazla kişiye ulaşmasını istemek ise işin doğasında var. Size daha önce akıllı bir araç olarak tanıttığımız Buffer, Twitter güncellemelerini zamanlamanın etkili olduğunu bir araştırmayla ortaya koymuş.

Sözünü ettiğim araştırma Buffer'ı kullanan 2000 kişi üzerinde 6 haftalık bir sürece dayanıyor. Bu kullanıcıların Buffer'a katılmadan önceki ve sonraki 3 haftalık performansı dikkate alınmış ve Buffer'ın Twitter'daki bağlantılara tıklanma oranını yüzde 200 arttırdığı ortaya çıkmış. Tekrar paylaşılan (retweet) güncellemeler de ikiye katlanmış. Bu kullanıcılar ortalama 104 yeni takipçi edinmiş ve Buffer'ın kullanıldığı ilk hafta kullanıcıların Klout skoru ortalama 3,5 puan artmış.

Buffer'ın kurucularından Leo Widrich'in paylaştığı bilgiler, sosyal medyada bir şeyler paylaşmanın sosyal medya optimizasyonunun bir parçası olduğunu kanıtlar nitelikte. Eğer daha fazla kişiye daha etkili şekilde ulaşmak istiyorsanız paylaşımlarınızın zamanına dikkat etmeniz gerektiğini kabul etmelisiniz.

Buffer App

Buffer'ın bu alanda dikkat çekici şekilde ilerlediğini görebiliyorum. Hem webde hem de mobildebir çok eklentiyle varolan, sürekli olarak farklı kanallarda erişimi kolaylaştırılan kendisi küçük ama etkisi büyük bir araç. Bu küçük aracın kendi paylaş düğmesini sunması ise gayet ince bir adım.

Son olarak Facebook'a zamanlanmış güncelleme gönderimini (Buffer Facebook) de ilk kullanıcılar ile devreye alan Buffer, haftasonu paylaşımlarınızı kapatma ya da anında güncelleme gönderme gibi özellikler de eklemiş. Kısacası tüm sosyal medya paylaşımlarınızından en üst düzeyde dönüş almanızı ve kişisel boyutta sosyal medyada optimizasyonu yapmanızı sağlıyor.

Bu işi geliştirmek konusunda sürekli çalışan ve yeni planları olduğunu bildiğim Leo ve Joel ikilisi gerçekten iyi bir iş çıkarıyor. Sıradan sosyal medya paylaşım düğmeleri ziyaretçi trafiğini etkilerken daha verimli paylaşımlarla daha fazla trafik almak için Buffer'ın paylaş düğmesini sitenize ekleyebilirsiniz.

Karşılaştırma yapmak isterseniz benzer işler yapan Timely.is, 14blocksSocialflow ve Binreminded gibi servislerin olduğunu da paylaşmış olayım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.