Ne Zaman Tweet Göndermelisiniz?

Twitter'ın en güzel özelliklerinden biri de anlık bilgi paylaşımına olanak vermesi ama artık pek çok araç yardımıyla göndereceğiniz tweet'lerin daha ileri bir tarihte yayınlanmasını sağlayabilmek mümkün. Ama bu "ileri tarihi" neye göre belirmek gerekli?

WhenToTweet adlı bir araç doğru zamanlamayı seçmenize yardımcı olabilir. Twitter takipçilerinizin hangi zaman dilimlerinde daha aktif olduğunu inceleyen uygulama, bu konuda en uygun zamanı belirmek konusunda tavsiyede bulunuyor.

Özellikle Twitter'ı bir pazarlama aracı olarak veya kişisel marka oluşturma amacıyla kullananların çok işine yarayabilecek olan WhenToTweet'in sunduğu ücretsiz sürümü ilk 500 takipçinizi ve onların son 200 tweet'ini inceliyor ki bu rakam çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli.

Son derece basit olan bu aracı kullanmak için ana sayfasına Twitter kullanıcı adınızı yazarak "When should I tweet?" düğmesine tıklamanız yeterli. Sonuçlar bir kaç dakika içerisinde ortaya çıkıyor.

Tweet göndermek için uygun olan saati GMT olarak gösteriyor yani karşınıza çıkan saate +3 ekleyerek Türkiye saati ile hangi zaman diliminin size uygun olduğunu görebilirsiniz.

WhenToTweet size en uygun olan tek bir saati gösteriyor ama sunduğu grafikte takipçilerinizin sık tweet gönderdiği diğer zamanlara da dikkat etmekte fayda var. Örneğin gönderdiğiniz tweet'i farklı zaman aralıklarında tekrarlamayı tercih ediyorsanız, ikinci gönderim saatinizi de yine bu araç sayesinde belirleyebilirsiniz…

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.