Wahrenheit.com: Online Oyun Alanında Başarılı Bir İçerik Sitesi
Genel

Wahrenheit.com: Online Oyun Alanında Başarılı Bir İçerik Sitesi

Türkiye'de içerik odaklı siteler oluşturmak maalesef dikkatlerden kaçıyor. Halbuki internette yer alan her kategoriye özgü başarılı içerik sitelerinin bulunması o alandaki gelişmeyi hızlandırma potansiyeline sahip. Hızlı büyüyen online oyun pazarında ise bu boşluğu dolduran bir  siteyle tanıştık; Wahrenheit.com.

Wahrenheit'ın kurucusu Mail.Ru, gPotato, Elex, KoramGame, Game-Masters, Playnik gibi önemli online oyun şirketlerinin resmi Türkiye partneri olan GameBayi'de iş geliştirme yöneticisi olarak görev yapan Cihan Ağagişi. Türk online oyun sektörüne genç yaşta atıldığını öğrendiğimiz girişimşici Wahrenheit.com'da online oyunlara dair güncel haberler, özel inceleme ve röportajlar yapıyor.

Wahrenheit.com

Online oyun alanında güncel yayın yapan Türkçe bir sitenin olmadığını söyleyen Cihan Ağagişi, Wahrenheit dışında 12 oyun sitesini daha yönettiğini ve toplamda 1 milyon üyeye ulaştığını söylüyor. Hal böyle olunca GameBayi, Mail.Ru ve gPotato gibi önemli isimler de Wahrenheit'in arkasında duruyor.

Wahrenheit adına Türkiye'deki hemen hemen tüm online oyunlar ile iletişim halinde olduklarını söyleyen Cihan Ağagişi, Mail.Ru Games ve gPotato Avrupa ile etkinlikler düzenlediklerini de aktarıyor ve bu sektörel bilgi ve gücü Türkiye'ye girmek isteyen yabancı oyun şirketlerine yardımcı olmak için kullandıklarını ifade ediyor.

Türkiye'de her alanda çoğalmasını beklediğimiz kaliteli içerik sitelerini görmek sevindirici. Ancak bu tür sitelerin varlığının kalıcı olabilmesi için aynı pazardaki oyunculardan destek görmesi gerekiyor. Yazılı ve görsel içeriğin üzerinde katma değer yaratacak iş modellerini uygulamak ise girişimcilere kalıyor..

Yorumlar (5)
  1. Merhaba,

    bu kişi eğer ki http://gamebayi.com/ şirketinin iş geliştirme yöneticisiyse bu yazıyı gözden geçirmenizi rica ediyorum. Reklamını yapmış olduğunuz GameBayi şirketi aklınıza gelebilecek olan tüm online oyunların hile, bot, oyun parası gibi yorum bile getirmeyecek ürünlerini satan ve oyun sektörüne zarar veren bir şirkettir. Lütfen yazılarınızı hazırlarken böyle önemli detaylara da dikkat ediniz. Teşekkür ederim.

    Böylesine kişi ve şirketlerin arkasında duran kurum ve şahısların online oyun sektörüne bakış açılarından şüphe duyarım.

    1. Olan bişeyi satmasınmı arkadaşım? Zaten yapılmış sen satmasan başkası satacak. Bunun önüne geçilebilirmiki ben satmıyorum diyip bıraksa yine devam etmicekmi bu işler?

  2. Online oyunlar dünyada eğlence sektörünün geleceği. Online oyunların yakın gelecekte çizgi roman gibi sinemayı da yok edeceğini http://diflek.com/843/mmog-cizgi-romani-oldurdu/ adlı yazımda belirttim. Antik dünyada masal anlatımı ve tiyatro ile başlayan fantazisel eğlence metotlarının varacağı son noktadan söz ediyoruz. Söylesenize hangimiz kurulmuş bir dünyanın içinde oyunun kahramanı olmak ve oyunu yönlendirmek yerine pasif kalarak bir başkasının olayı yönlendirmesini kabulleniriz ki?

  3. Ben gamebayi firmasından yaklaşık 1 sendır alışveriş yapıyorum ben gold satışının illegal olduğunu düşünmüyorum onada ihtiyaç var gold olmadan silkroad oynamam kesinlikle ve firma sırf gold satıyor diye yasal olmayan işler yapıyormuş gibi göstermek bence yanlış ayrıca bu tanıtım wahrenheit portal tanıtımı bence iyi işler çıkarıyorlar saygılar

  4. Bu adam nereden nereye geldi. Şimdi Çin'de oyun firmalarında devam ediyor hayatına. Tam bir başarı öyküsü