iPhone 5 Kasım Ayında Geliyor!
Mobil

iPhone 5 Kasım Ayında Geliyor!

iPhone'un merakla beklenen yeni modeli iPhone 5'in piyasaya çıkış tarihi için sonunda net bir bilgi geldi. ShiftDeleteNet'in paylaştığı bilgiye göre iPhone 5 Kasım ayında piyasaya çıkacak.

SDN'in Turkcell'de şirket içi paylaşılan bir eposta görüntüsüne dayanarak verdiği habere göre iPhone 5'in Kasım ayında piyasaya çıkacağı ve çalışanların yeni gelişmelerden haberdar edileceği paylaşılıyor.

Türkiye'de iPhone'un en önemli dağıtıcılarından olan Turkcell'in bu bilgiyi Apple'dan almış olması kuvvetle muhtemel olduğunu düşünürken, iPhone 5'in operatörlere test için gönderildiğine dair gelen haberler duruma netlik kazandırıyor.

ShiftDeleteNet'in Ele Geçirdiği Eposta Ekran Görüntüsü

Diğer yandan iPhone 5'in piyasaya sunmak için Apple'ın neden beklediği tam olarak bilinmiyor. iOS5 ve iCloud'un tanıtılmasının ardından iCloud da geçtiğimiz günlerde hizmete alındı. iPhone 4 fiyatları düşmeye başladı ve rekor karlılıkla yoluna devam eden Apple'ın iPhone 5'te sunacağı özellikler de hemen hemen biliyor.

iPhone 5 yenilikleri arasında, iPod Touch gibi daha ince ve daha hafif bir tasarım, daha büyük ve iPod Nano'daki eğimli bir ekran(?),  iPad 2'deki çift çekirdekli A5 işlemci var. iOS 5'in de güncellemesi mümkün.

iPhone 5 teknoloji dünyasında nasıl bir etki yaratacağı herkesin merak ettiği bir konu. Apple Türkiye'nin iPhone 5'in Türkiye'ye gelmesi konusunda özel bir adım atmayacağı ise bizim merak ettiğimiz bir nokta.

Yorumlar (6)
 1. iPhone 5'in fiyatı konusunda da çok küçük rakamlar söz ediliyor. Bu konu hakkında bilginiz varmı ?

 2. Selamlar;

  Benimde bir ayağım turkcell şimdi bende yazarım soldurarak altında turkcell-global mail imzalı sonra olay yaratırım,

  Apple Ekim, kasım ayları içerisinde mutlak bir ürün cıkaracak ama bu kadar iddalı bir haber vermenin reklamdan baska bir sey olmadıgını dusunuyorum.

 3. Said Murat Said Murat

  Bekliyoruz, hadi bakalim :)

 4. heme hemen ayni haberin ruscasinin olmasi, bir rastlanti mi acaba???

  http://www.macrumors.com/2011/08/05/iphone-5-coming-to-russia-in-november/

  1. malum reklamın iyisi kotusu olmaz.

 5. ali bey'in şüphelerine katılıyorum, bu bir cihaz, telefon değilde sanki bir efsane. Belkide eşsiz bir pazarlama çalışması hepside, unutulan protetipler, dedikodular, efsaneler