Gmail'den Telefon Aramaları Artık Türkiye'de

Gmail'den Telefon Aramaları Artık Türkiye'de

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında tanıştığımız Gmail'den Arama Türkiye'de kullanıma bir kaç gün önce açıldı. Gmail içinden sabit ve cep telefonu numaralarını arayabildiğiniz yenilik Google'ın Skype'a rakip olması anlamına geliyor.

İlk olarak ABD'de ücretsiz olarak hizmete sunulan bu hizmette Google'ın tarifeleri, Skype'ın yani Microsoft'un tarifelerine göre hem yurtiçi hem de yurtdışı aramalar için daha avantajlı görünüyor.

Google Voice'un bu alt servisi ile arama yapabilmek için Google Checkout üzerinden en az 10 dolar/euro değerinde kredi yüklemeniz gerekiyor. Benim yaptığım yurt içi aramalarında karşı tarafın sesini gayet iyi alabilmeme rağmen maalesef sesim karşı tarafa ulaşmadı. Bu durumun düzeltileceğini düşünüyorum ama Google'ın kredi iade fırsatını kullandığımı da söylemeliyim.

Diğer yandan Google'ın ücretli KDV'siz yazmasına rağmen kredi yüklemesinden ve aramalardan sonra KDV kesilmediğini farkettim. Gmail'den Arama - Google Voice Arama

Apple ile yaşadığı problemin ardından 2009 yılında Google Voice hizmetini mobil tarayıcı üzerinden sunabileceğini söyleyen Google, m.google.com/voice adresinden de mobil olarak hizmet veriyor.

SDN'de yayınlanan aşağıdaki videoda Gmail üzerinden nasıl telefon araması yapabileceğinizi görebilirsiniz. Konuşma yapmadan önce şuradaki yasal uyarılara bakmanızda da fayda var.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.