The Sims Social'ın Yeni Videosu ve Yeni Detaylar

The Sims Social'ın Yeni Videosu ve Yeni Detaylar

Electronic Arts'ın sosyal oyunlar konusundaki en büyük atağı olan The Sims Social için geri sayım devam ediyor. Ağustos sonu gibi piyasaya çıkacağı tahmin edilen ve daha şimdiden Facebook sayfasını 1 milyona yakın kişinin beğendiği The Sims Social'ın yayınlanan yeni videosunda yapımcılar, oyun içi yeni görüntüleri ve oyunla ilgili bazı ilginç bilgileri paylaştılar.

İlk olarak E3 fuarında duyurulan The Sims Social'ın yayınlanan ilk videosu oyunla ilgili çok fazla bilgi içermiyor, kısaca konsepti tanıtıyordu. Yapımcıların röportajlarına da yer veren yeni videoda ise daha fazla oyun içi görüntüsünün yanı sıra, heyecanları yüzlerinden okunan yapımcıların paylaştıkları yeni bilgiler de yer alıyor.

Catharina Mallet ve Tom Mapham, yayınlanan yeni videoda The Sims Social'ı gerçekten sosyal yapan özellikleri sıralıyorlar…

Kendi karakterinizin nasıl görüneceğini, ne gibi kişilik özelliklerine sahip olacağını seçtiğiniz gibi evinizi de dilediğiniz gibi dekore edebileceğiniz oyunda ilk defa olarak gerçek sosyal öğeler de yer alacak. Çünkü Sims'de yönettiğiniz karakterlerin etkileşimde bulunduğu ve bilgisayar tarafından yönetilen karakterler (NPC) yerine, bu kez komşularınız Facebook'taki gerçek arkadaşlarınız olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=XA5H-h-PVSo?version=3&hl=en_US&rel=0

Facebook'ta arkadaşlarınız ile The Sims Social üzerinden gerçek paylaşımlarda bulunarak, dış dünyada etkileri olabilecek yeni sonuçlar ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz. Oyunda arkadaşlarınıza yapacağınız jest veya şakalar sadece oyun karakterlerinin değil, gerçek kişilerin de hem oyunda, hem de oyun dışında tepki vermesine neden olabilecek sonuçlar doğurabilir.

İşi daha da ilginç hale getiren ise tüm bu yaşananların Facebook üzerinden diğer kişilerin de görebileceği şekilde paylaşılabilir olması.

Tabi ki kaç kişinin bir oyun da olsa bu kadar şeffaf bir sosyal yaşam simülasyonundan hoşlanacağını, kaçının olanları sadece bir oyunun parçası olarak görebileceği ve kaçının oyunu biraz fazla ciddiye alacağı en çok merak edilen konu.

The Sims Social'ın ilk videosunu kaçırdıysanız aşağıda izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.