Vimeo Pro İşletmeleri ve Profesyonel Video Yayıncılarını Yakalamak İstiyor

Vimeo Pro İşletmeleri ve Profesyonel Video Yayıncılarını Yakalamak İstiyor

Eğer Youtube'a video dünyasının Flickr'ı dersek Vimeo'ya da Deviantart'ı diyebiliriz. Sanatsal ve profesyonel video paylaşımlarının merkezindeki Vimeo, yeni bir adım attı ve işletmelerin için Vimeo Pro'yu duyurdu.

Vimeo'da Vimeo Plus adında özel bir hesap seçeneği bulunuyordu ama Vime Pro, daha gelişmiş özellikler ile işletmeler ya da profesyonel bir video sitesine sahip olmak isteyenleri hedefliyor. Yeni hesap Vimeo Plus'a göre daha fazla özelliğe sahip ve hiç bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan video sitenizi hazırlamanıza imkan tanıyor.

Özellikle küçük işletmeler ve organizasyon temelli çalışmalar için hazır taslaklar ( birikiüçdörtbeş ...) sunan Vimeo Pro, tamamen kişiselleştirilebilir video oynatıcısı ile daha profesyonel bir yapı sunuyor. Vimeo Plus'tan farklı olarak kendi alan adınızı kullanmanıza izin veriyor, üstelik yerleşik arama motoru optimizasyonu (SEO) desteğiyle. Vimeo biraz cesur davranarak 3. parti oynatıcıları kullanmanıza dahi karışmıyor.

Vimeo Pro

50 GB video yükleme kapasitesi ve 250 bin gösterim için de yıllık 199 dolar talep ediyor. Dilerseniz bu sınırları yukarı taşımanız mümkün. Vimeo Pro ile hayata geçirilen siteler, mobil cihazlar, yeni nesil TV'ler ve HTML5 ile de uyumlu şekilde çalışıyor. Elbetteki tüm bu kaynaklardan gelen ziyaretçi trafiği ayrıntılı olarak sunuluyor.

Profesyonel video yayınına odaklanan Vimeo, kanallar, gruplar ve video okulu gibi farklı hizmetlerle kullanıcılarla iletişimini sürdürüyordu. Vimeo Pro ise bu ilişkiyi bir adım daha ileri taşıyarak hem kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt vermiş oluyor hem de Vimeo'ya yeni bir gelir kapısı açıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.