Turk Telekom Mobile: Türk Telekom ve Avea Almanya Pazarına Giriyor
Genel

Turk Telekom Mobile: Türk Telekom ve Avea Almanya Pazarına Giriyor

 • Turkcell'in Turkcell Europe ile Almanya mobil pazarına girmesinin ardından Türk Telekom ve Avea da Almanya'da hem mobil hem de sabit hat alanında faaliyet göstermeye hazırlanıyor.

Türk Telekom Mobile - AveaTurkcell'in Turkcell Europe ile Almanya mobil pazarına girmesinin ardından Türk Telekom ve Avea da Almanya'da hem mobil hem de sabit hat alanında faaliyet göstermeye hazırlanıyor. Alman Telefonica (O2) ile yapılan anlaşma ile pazara girecek olan  Türk Telekom Mobile Türklerin oldukça yoğun olduğu bir Avrupa pazarında faaliyet gösterecek.

Bugün Türk Telekom'un yaptığı toplantıyla tanıtılan Türk Telekom Mobile, Turkcell'in Nisan ayında hizmet vermeye başlamasından sonra yaz aylarında kullanıcılarla buluşmayı hedefliyor. Hürriyet Avrupa'nın haberine göre konuyla ilgili açıklama yapan Telefonica Germany Genel Müdürü Rene Schuster karşılıklı olarak Türkiye-Almanya bağlantılı GSM hizmetleri sunulacağını aktarıyor.

Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt da yapılan antlaşmanın hep mobil hem de sabit hatları kapsadığını aktarıyor. Bozkurt geçtiğimiz ay CNBC- e Business dergisindeki röportajında Ortadoğu, Avrupa ve Orta Asya'da bölgesel bir güç olmak istediklerini söylemişti.

Orta ve Güneydoğu Avrupa’nın önde gelen data ve kapasite sağlayıcı şirketlerinden Pantel’i satın alarak fiber altyapısını güçlendiren Türk Telekom Grubu'nun 2010 geliri 10.8 milyar lira. Son 5 yıldaki toplam yatırım bedeli ise 9.3 milyar lira. Bakalım Avrupa'da nasıl bir Türk rekabeti esecek ve daha önemlisi Türkiye'deki sabit ve mobil internet fiyatları (en azından) dünya ortalamalarını yakalayabilecek mi?

Yorumlar (7)
 1. Almanyada ki soydaşlarımıza Allah kolaylık versin.Avea + Türk telekom para verilip çekilecek dert değil.

  1. Anindayorum.com Anindayorum.com

   ağzına sağlık kardeşim.

 2. Mrauthor Mrauthor

  Avea girmesin,sonra küfür yemeyelim.İzmir'in göbeğinde,8 katlı bir apartmanın 5. katında oturuyorum,burada bile çekmiyor.Daha ne kadar dayanıcam buna bilmiyorum.

 3. Türklere özel hatlar var almanyada işi çok zor aveanın.

 4. soyle bir haber buldum eski gazetelerde. TT’nin yüzde 55 hissesi ise daha önce 2005 yılının temmuz ayında Oger’e 6 milyar 550 milyon dolara satılmış ve şirketin toplam değeri 11.9 milyar dolar olarak belirlenmişti. 2005 de 11.9 milyar dolara satiliyor, 2010 da 10.8 milyar lira yani yani yaklasik 6.7 milyar dolar gelir elde ediyor.yani adamlar sirketin yarisini, 1 senelik gelirini verip almislar.

 5. Batikaan Sarikurtg Batikaan Sarikurtg

  Turkce almanyadan aveayi nasil ucuz gorusebilrim