NerdeBuOtobüs Uygulamasıyla Artık Otobüs Beklemeyeceksiniz

NerdeBuOtobüs iPhone uygulaması, İstanbul içinde beklediğiniz otobüsün nerede olduğu hangi duraklara uğradığı gibi bilgileri sunan pratik bir uygulama.

IETT'den aldığı verileri düzenli bir şekilde sunan NerdeBuOtobüs, otobüs hatlarının durak ve saat bilgisini de veriyor.

Bulunduğunuz konum ve seçtiğiniz otobüs hattına göre beklediğiniz otobüsün o an hangi durakta bulunduğunu harita üzerinde gösteren uygulama, bu seferi kaçırdım bir dahaki otobüs de daha şu durakta beş dakika daha oyalanabilirim gibi ayarlamalar yapmanıza imkan tanıyor. :)

Koç ve Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyan iki son sınıf öğrencisi Kemal Kocabıyık ve Arda Develioğlu tarafından hayata geçirilen proje, kullanıcı alışkanlığı yakalayabilirse popüler bir uygulama olmaması için bir sebep yok.

Şu anda iPhone uygulaması App Store'da yayında olan NerdeBuOtobüs'ün Android sürümü konusunda da çalışmalarının sürdüğünü öğrendik. Kısa süre içinde Android Market'te ve NerdeBuOtobüs'ün sitesi üzerinden kullanıcılara sunulacak olan uygulamanın Android sürümünün daha hızlı yayılacağı konusunda geliştiricileri çok daha umutlu.

İki genç mühendis adayı tarafından kendi başlarına hayata geçirilen ve hatasız çalışan uygulamaya baktığımızda, kullanıcı arayüzünün biraz daha geliştirilmesiyle uygulamanın çok daha fazla kişide bağlılık yaratabileceğini tahmin ediyorum.

NerdeBuOtobüs'ün iPhone uygulamasını buradan indirebilirsiniz.  Artık Android uygulaması da yayında.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.