Türkçe Google+ Kullanım Rehberi
Arama
Yenilikler

Türkçe Google+ Kullanım Rehberi

Google+ Kullanım Rehberi

Google+ Kullanım RehberiGoogle, Google+ ile şimdilik kişisel profillere ve bu profillerin gerçekliğine önem veriyor. Facebook’un ötesinde pek fazla özellik barındırmayan Google+’da çevreler ve toplu video görüşmesinin kullanıcıları çok cezbetmediği de ortada. Diğer yandan Google+’ın kullanımını tetiklemek isteyenler de var. Bu isimlerden biri de Google+ Kullanım Rehberi‘ni hazırlayan Saidur Hossain.

Hossain, Google+ tasarımına benzer şekilde hazırladığı sunumda servisin merak uyandıran noktalarını açıklığa kavuşturmak istemiş. Kullanıcı gözüyle Google+’ı ayrıntılı olarak incelemiş ve bu çalışma bir çok dile çevrilmiş. Gökhan Demirhan, Seyhun Akyürek ve Buğra Ayan da Google+ Kullanım Rehberi‘nin  Türkçe’ye çevrilmesine yardımcı olmuş.

Google+ Çevreler

Söz konusu rehber 49 sayfadan oluşuyor ve sanırım Google+’ın her noktasına değiniyor. Daha profesyonel bir rehber hazırlığında olduğunu söyleyen arayüz tasarımcısı Hossain virüs gibi yayılan bir iş başarmışa benziyor.

Bakalım 400 bine yaklaşan Türk Google+  kullanıcıları bu rehberin etkisiyle biraz daha fazla içerde kalacak mı.. 🙂

Google+ Kullanım Rehberi’nin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Mesut dedi ki:

  G+ da olması gereken şey toplu paylaşım yapılabilecek mecralar. Şuanlık Facebook Page’ler gibi olmasada grup tarzı birşeyler olabilir. Paylaşım olmadığı sürece neyi merak edipte G+’a gireyim? Google’ın G+ üzerinde paylaşımı tetiklemesi lazım.

 2. Bugra Ayan dedi ki:

  Teşekkürler. İlk çeviriyi ben yapmıştım fakat biraz kısır kaldığını düşünüyorum sunumun daha geniş olabilirdi umarım devamını Hossain’den önce biz yaparız da onlar kendi dillerine çevirir :))

 3. Ömer dedi ki:

  Türkçesini nereden bulabiliriz?

 4. bugra ayan dedi ki:

  Ben video haline getirdim youtube da mevcut..

 5. G+’nın Çevre ve duvar paylaşımı dışında nesi var? Daha geliştirmeleri gerekiyor. Facebook’a alternatif olmak isteniyorsa en az o kadar özellik olmalı.

  Şirketler için de sayfalar olacakmış. Bakalım olacak da neler olacak?

  Şu an için beklentilerimi karşılamıyor.

  1. Kamil dedi ki:

   Her zaman daha fazla özellik daha iyi olduğu anlamına gelmez. Google’ın anlayışı “sadelik”. Bence Facebook’a benzememeli.

Bir Yorum Yazın