Türkçe Google+ Kullanım Rehberi
Yenilikler

Türkçe Google+ Kullanım Rehberi

Google, Google+ ile şimdilik kişisel profillere ve bu profillerin gerçekliğine önem veriyor. Facebook'un ötesinde pek fazla özellik barındırmayan Google+'da çevreler ve toplu video görüşmesinin kullanıcıları çok cezbetmediği de ortada. Diğer yandan Google+'ın kullanımını tetiklemek isteyenler de var. Bu isimlerden biri de Google+ Kullanım Rehberi'ni hazırlayan Saidur Hossain.

Hossain, Google+ tasarımına benzer şekilde hazırladığı sunumda servisin merak uyandıran noktalarını açıklığa kavuşturmak istemiş. Kullanıcı gözüyle Google+'ı ayrıntılı olarak incelemiş ve bu çalışma bir çok dile çevrilmiş. Gökhan Demirhan, Seyhun Akyürek ve Buğra Ayan da Google+ Kullanım Rehberi'nin  Türkçe'ye çevrilmesine yardımcı olmuş.

Google+ Çevreler

Söz konusu rehber 49 sayfadan oluşuyor ve sanırım Google+'ın her noktasına değiniyor. Daha profesyonel bir rehber hazırlığında olduğunu söyleyen arayüz tasarımcısı Hossain virüs gibi yayılan bir iş başarmışa benziyor.

Bakalım 400 bine yaklaşan Türk Google+  kullanıcıları bu rehberin etkisiyle biraz daha fazla içerde kalacak mı.. :)

Google+ Kullanım Rehberi'nin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (7)
 1. G+ da olması gereken şey toplu paylaşım yapılabilecek mecralar. Şuanlık Facebook Page'ler gibi olmasada grup tarzı birşeyler olabilir. Paylaşım olmadığı sürece neyi merak edipte G+'a gireyim? Google'ın G+ üzerinde paylaşımı tetiklemesi lazım.

 2. Bugra Ayan Bugra Ayan

  Teşekkürler. İlk çeviriyi ben yapmıştım fakat biraz kısır kaldığını düşünüyorum sunumun daha geniş olabilirdi umarım devamını Hossain'den önce biz yaparız da onlar kendi dillerine çevirir :))

 3. Türkçesini nereden bulabiliriz?

 4. Bugra Ayan Bugra Ayan

  Ben video haline getirdim youtube da mevcut..

 5. Yıldırım Erdemli Yıldırım Erdemli

  G+'nın Çevre ve duvar paylaşımı dışında nesi var? Daha geliştirmeleri gerekiyor. Facebook'a alternatif olmak isteniyorsa en az o kadar özellik olmalı.

  Şirketler için de sayfalar olacakmış. Bakalım olacak da neler olacak?

  Şu an için beklentilerimi karşılamıyor.

  1. Her zaman daha fazla özellik daha iyi olduğu anlamına gelmez. Google'ın anlayışı "sadelik". Bence Facebook'a benzememeli.