KizlarSoruyor.com: Kadın ve Erkeklerden Aynı Soruya Farklı Cevaplar

KizlarSoruyor.com: Kadın ve Erkeklerden Aynı Soruya Farklı Cevaplar

KizlarSoruyor.com bu yılında başında hayata geçirilen daha doğrusu GirlsAskGuys.com'un Türkçe subesi olarak yayınına başlayan bir soru cevap sitesi. İsiminden de belli olduğu gibi Kizlarsoruyor.com, sorduğunuz soruya karşı cinsin cevap verdiği ve verilen cevapların cinsiyetlere göre ayrıldığı bir servis.

Aynı soruya iki tarafın verdiği farklı cevapları görmenin dışında, tarafların birbirlerine tavsiye niteliğinde cevaplar verdiği sitede bir komunite de oluşmuş durumda.

GirlsAskGuys.com adıyla Amerika'da Tolga Tanrıseven ve Jen Heil tarafından 2008'de kurulan servis, o dönem popülerleşerek Mashable gibi bloglarda da kendine yer bulmuş. Şu anda aylık 1.5 milyon tekil ziyaretçi ve 7 milyon sayfa gösterimi bulunan GirlsAskGuys.com kurucuları, Türkiye'de gelişen internet pazarını göz önünde bulundurarak Mengüç Tanrıseven'i de üçüncü ortak alarak platformu KizlarSoruyor.com adıyla Türkiye'ye taşımışlar.

GirlsAskGuys.com'un kurucusu Tolga Tanrıseven, 12 yıl önce Bilgisayar Mühendisliği üzerine yüksek lisans yapmak için gittiği ABD'de kalmış. Halen de Amerika'da NetworkSolutions'ta Engineering Manager Of Ecommerce olarak çalışmaya devam ediyor.

Kadın ve erkek bakış açısıyla soruların cevaplandığı GirlsAskGuys.com'da bir de uzman videoları yer alıyor. Uzmanların videolu cevap verdiği modeli yakın zamanda Kizlarsoruyor.com'da da yayına geçirilmesi planlanıyor. Videoların dışında yeni özelliklerinde bu sene sonuna kadar her iki sitede hayata geçirilmesi planlanıyormuş.

Kendine özgü içeriğiyle kısa sürede kendi komunitesini yaratan Kizlarsoruyor.com'un, yeni özellikleriyle nasıl bir gelişim göstereceğini izleyip göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.