Quora Sanal Kredi Sistemini Denemeye Başladı

Quora Sanal Kredi Sistemini Denemeye Başladı

2009 yılında kurulan ve kısa sürede son derece popüler hale gelen soru-cevap sitesi Quora, sorularına daha hızlı ve güvenilir yanıt almak isteyenlerin hoşuna gidecek yeni bir özelliği test etmeye başladı. Şu an için sadece sitenin beta test kullanıcılarına açılmış olan yeni "Ask to Answer" özelliği, kullanıcıların yanıt karşılığında sanal kredi kazanmalarını sağlıyor.

Bu özellik ile kazanılan kredilerin nakde dönüştürülmesi gibi bir plan yok. Quora "Ask to Answer"ı daha çok; hızlı bir şekilde yanıtlanmış soru sayısına ulaşmayı sağlayacak yeni bir dinamik olarak sisteme entegre etmeyi planlıyor.

Bu uygulama tüm kullanıcılar için aktive edildiğinde herkese belli oranda kredi verilecek ve kullanıcılar Quora üzerinden kredilerini arttırmak için farklı yollar izleyebilecekler.

Şu anda sadece beta test kullanıcılarına açık olan Ask to Answer sık sorulan sorular bölümünde nasıl kredi kazanılacağı da açıklanmış durumda. Bu açıklamaya göre öncelikle Ask to Answer sorularına vereceğiniz yanıtlardan kredi kazanabileceksiniz. Bunun dışında sorularınıza verilen yanıtları puanlayarak puan kazanmak mümkün olduğu gibi kullanıcılar isterlerse birbirlerine kredi armağan edebilecekler.

Ask to Answer sistemi ile kredi karşılığında bir soru sormak istediğinizde sistem sorunuza en iyi yanıtı vermesi muhtemel kişileri ve bu kişilerin yanıtlarının kredi değerlerini gösterecek. Böylece siz de soruyu kimlere soracağınızı tespit edebileceksiniz. Fakat birbirini Quora üzerinden takip eden kullanıcılar için bu sistemde bir kredi alışverişi olmayacak.

Ask to Answer henüz çok yeni olduğu ve sadece beta kullanıcılarına açık olduğu için şu aşamada konuyla ilgili bundan daha fazla pek bir bilgi yok. Konuyla ilgili daha fazla bilgiyi Quora'dan Joel Lewenstein'ın şu yazısında bulabilirsiniz. Ayrıca TechCrunch'ın yayınladığı ve bu sayfada da yer alan ekran görüntüsü temel olarak Ask to Answer'ın nasıl çalıştığını oldukça net bir şekilde gösteriyor…

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.