WolDesign: Kolay ve Ücretsiz Web Tabanlı Site Oluşturma Aracı [Güncelleme]

WolDesign: Kolay ve Ücretsiz Web Tabanlı Site Oluşturma Aracı [Güncelleme]

Volkan Taş adlı Türk girişimcinin 3 ay gibi bir sürede hazırladığı WolDesign, tarayıcı tabanlı ve sürükle bırak yöntemiyle pratik bir şekilde web siteleri hazırlamaya yarayan bir araç. Ücretsiz olan bu servis sayesinde, dakikalar içerisinde statik web siteleri hazırlamak mümkün.

HTML5 ve CSS tabanlı olarak hazırlanmış olan WolDesign, temel özelliklere sahip bir web sitesini herhangi bir programlama dili bilmeden veya yardımcı programlar kullanmak zorunda kalmadan hazırlayabilmek için tasarlanmış. Ufak kişisel veya kurumsal sayfaların yanı sıra, etkinlik, davet gibi çabuk bir şekilde hazırlanabilecek mini-sitelerin de hazırlanabildiği WolDesign'ın ücretsiz sürümü 5 sayfa ve 10 MB web alanı ile sınırlı. Bundan daha fazlasına ihtiyaç duyanlar içinse aylık 4,5 dolarlık Premium üyelik sistemine sahip.

1988 doğumlu genç girimci Volkan Taş'ın geliştirdiği WolDesign'ın nasıl çalıştığını görmek için şu sayfadaki demo editöre göz atmanız veya yazının sonunda yer alan tanıtım videosunu izlemeniz yeterli. Hazırlanan sayfalar alt domain olarak ornek.woldesign.com şeklinde yayınlanıyor.

Güncelleme: Woldesign'ın girişimcisi Volkan Taş'tan aldığımız bilgiye göre sitenin haberi Webrazzi'de çıktıktan sonra site saldırıya uğramış. Malesef başarılı olan hack girişimini sonucunda Woldesign'ın sunucunun değiştirilmesi için çalışılmaya başlanmış. Bu arada servise ulaşanlar malware uyarısı alabilirler. 

Kendi tasarımını yapmak istemeyenler site üzerinde bulunan temayı da kullanabilirler. Proje henüz çok yeni olduğu için şimdilik tema sayısı fazla değil ama yakın zamanda bu sayının da artacağını ve hazır tasarım konusunda daha fazla seçenek olacağını tahmin ediyoruz.

WolDesign'ın kullanımının son derece basit olması ve işlemlerin oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşiyor olması en büyük artıları arasında. Fiyatı da alternatifleri ile rekabet edebilecek düzeyde. Ama her ne kadar basit bir çözüm sunuyor olsa da, hazır temaların yanı sıra farklı hazır araçların da eklenmesi faydalı olabilir. Örneğin yine sürükle bırak yöntemi ile kullanılabilecek bir iletişim formu sanıyorum hemen her kullanıcının görmek isteyeceği bir özellik olacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.