Volkswagen Facebook Uygulaması Üzerinden Araba Üretecek
Sosyal Ağlar

Volkswagen Facebook Uygulaması Üzerinden Araba Üretecek

Facebook sayfasındaki 315 bin üyesiyle Türkiye'nin en çok hayrana sahip otomobil markası olan Volkswagen Türkiye, 20 Temmuz itibariyle yayınladığı uygulamayla Polo ve Golf modellerinin fan edition modelini hayranlarına seçtiriyor.

Volkswagen'in tam hizmet web ajansı olan Pixelplus tarafından yönetilen kampanyada "fan edition" uygulaması'nda kullanıcılar Polo ve Golf modelleri için 6 adet ekipman seçerek bir model oluşturuyor.

5 Ağustos'a kadar yayında olan uygulamada yaratılan Polo ve Golf modellerinden 6 ekipmanın en çok seçildiği modeller 200 adetle sınırlı olarak Volkswagen showroomlarında satışa sunulacak. Sadece benzinli motor ve normal vitesli modelleri üretilecek olan fan edition Polo ve Golf'lerin, yılın son çeyreğinde satışa sunulacağını öğrendik.

Facebook'taki uygulamayı kullanarak araç oluşturan ve uygulama sonundaki kayıt formunu dolduran katılımcı veya birinci derece akrabaları özel indirim ve fırsatlarla arabalara sahip olabilecekler.

Uygulama kullanılarak yayına girdiği ilk gün 1000'in üzerinde araç yaratılmış ve Volkswagen Türkiye sayfasını beğenenlerin sayısı 315 bini geçmiş. Fan edition uygulamasının daha da yayılmasıyla bu rakamın çok daha hızlı yükseleceğini tahmin ediyorum.

Markaların son dönemde yaptıkları dijital kampanyalara baktığımızda, sosyal ağlarda kendilerini takip eden kullanıcılarıyla gerçek dünyada giderek daha fazla etkileşime girdiklerini görüyoruz. Dijital dünyanın gerçek dünyaya yansımalarının, önümüzdeki günlerde de artarak süreceğini tahmin ediyoruz.

Fan Edition uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (3)
  1. Adamlar otomobil dünyasında zirvede, yaptığı uygulama ile de kalitelerini bir kez daha ortaya koymuşlar.

  2. Gerçekten güzel uygulama olmuş, yarattığım beyaz polonun üretilmesini isterim açıkcası. arabanın üstünde yapışkan olarak bulunacak mı acaba?

  3. Mehmet Ramal Mehmet Ramal

    uygulama güzel olmuş fakat, VW Türkiye sağolsun Türkiye pazarına getirdiği arabalar o kadar kötü ki, almayan bilemez.

    Ne yazık ki tüm konfigurasyonlar doğuş oto tarafından belirlendiği için, yurtdışındaki comfortline paketleri vslerde olanların yarısı, buradaki aynı paketlerde yok. kampanya yerine önce bakış açısını düzeltip, arabaları zamanında getirirlerse reklama ihtiyacı kalmayacak VW'nin.

    bugün gidip bir TDI motorlu VW isteyin, size verecekleri sipariş süresi karşısında çıldıracaksınız.