Readings: Facebook ve Twitter Etkisiyle Haber Takibi

Readings: Facebook ve Twitter Etkisiyle Haber Takibi

Bilgi yoğunluğunu kontrol etmek gittikçe zorlaşıyor ama bu yükü hafifletmek isteyen servisler de yok değil. Geleceğin önemli servisleri arasında yerini almaya aday olan Readings, Facebook'un tasarımını, Twitter'ın takip sistemini ve Google Reader'ın özelliklerini bir araya getirmeye çalışıyor.

Daha verimli bir haber takip servisi sunabilmek için işe koyulan Readings ekibi, haber kaynaklarını ve yazarları takip edebileceğiniz bir sistem geliştirmiş. Şu anda sadece önemli İngilizce blog ve haber sitelerini takip edebildiğiniz Readings'e şimdilik kendi haber kaynaklarınızı ekleyemiyorsunuz. Ancak kısa süre içinde Google Reader hesabımızı servise ekleyebileceğiz.

ReadingsHq

Anasayfa akışında abone olunan haber kaynaklarının başlıklarını yayınlayan servis, günün, haftanın ve ayın önemli haberlerini yakalamanızı kolaylaştırıyor. Haber kaynağı ve yazar sayfalarında da benzer bölümlerin olduğu Readings'de yazı sayfaları okunabilirlik açısından düzenlenebiliyor.

Üye olmadan haber okuyabileceğiniz Readings'de üye olarak takip sistemini kullanabiliyor ve içerikleri daha sonra okumak üzere saklayabiliyorsunuz. Readings, haftalık e-posta gönderimi ile önemli haberleri de gönderecek ve bilgi bombardınını biraz olsun dağıtacak.

Son derece beğendiğim ve kurucusuyla iletişime geçtiğim Readings'in iPad uygulamasının da geleceğini öğrendim ve servisin arkasında vizyoner bir ekip olduğunu gördüm. Gelir modelini sponsorlu yazılar ve ücretli özellikler üzerine kurulu olduğunu paylaşan Readings'in kurucularından Mark Boswell, ücretsiz modelin her zaman varolacağını da ekledi. Boswell, önerim üzerine uluslarası blogları da özel bir kategoriye koyacaklarını ifade etti.

Umarım gelecekte bu ve benzeri uygulamaların sayısı ve hayatımıza katacağı değer artarak devam eder. Türkiye'den de internette verimliliği arttıran benzer servisler görebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.