Google'ın Tasarım Yenilikleri Youtube'a da Yansıdı
Video

Google'ın Tasarım Yenilikleri Youtube'a da Yansıdı

Google ilk olarak Google Profiller üzerinde bazı tasarım yeniliklerine gitmişti. Google+'ın meydana çıkmasıyla belki de bütün Google servislerinin (Google takvim, Google Haritalar, Gmail...) tasarımı yeniden çizildi ve sıra Youtube'a sıra geldi.

Şimdilik test aşamasındaki yeni Youtube'u Youtube.com/CosmicPanda adresinden kullanmaya başlayabilirsiniz. Video sayfalarında koyu tasarım tercih eden Google, video listeleri ve kanal sayfaları için de ciddi değişikliklere imza atmış. Video ön izlemeleri ve çerçeve tasarımlarında da daha parlak çizgilere yer verilmiş ve bu haliyle sanırım daha hızlı olmuş.

Siyaha yakın bu tasarım Youtube'da kalma süresini düşürebilir diye tahmin ediyorum ancak kanal sayfalarında video izlemeye devam ederken diğer videolara geçiş yapabilme gibi yenilikler beni haksız çıkarabilir. Kanal sayfalarında farklı tasarım ve düzenleme seçenekleri  de Youtube'un profesyonel yayıncılar için değerini arttırabilir.

Youtube'un yeni tasarımda da Google +1 butonunu görünür şekilde koymaması ise şaşırtıcı.

Test yayınından çıkmak için Youtube.com/Testtube sayfasını ziyaret edebilir, yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (6)
 1. Gayet güzel olmuş

 2. Kimse bu konudan bahsetmiyor ama, Youtube ne zaman Türkçe olacak? :/ Twitter, Linkedin vs. her şey Türkçeleşirken Youtube büyük bir eksiklik değil mi?

  1. Youtube yasaklıyken bu durumu düzeltmek için kılları bile kıpırdamazken böyle bir konuya önem vereceklerini sanmıyorum.

  2. Jupiter Jupiter

   Aynen katılıyorum.

 3. Netparakazan Netparakazan

  Youtube bu haliyle daha da güzel görünüyor...

 4. Arı Sütü Arı Sütü

  Youtube için gecikmiş bir durum bence. Tamam, sadelik ve kalıcılık çok önemli. Ama bir yerden sonra çok daha iyi bir biçimde değiştirmek ve geliştirmek gerekir.