Twimbow: Renkli Bir Twitter Arayüzü İster misiniz?

Twimbow: Renkli Bir Twitter Arayüzü İster misiniz?

Twimbow geçtiğimiz hafta denemeye başladığımız farklı bir Twitter arayüzü, dün itibariyle tüm üyelere açılan servis Twitter'ınızı daha renkli bir hale yarıyor. Servisi kullanmak için ilk önce Twitter hesabınıza ulaşım izni vermeniz gerekiyor. Bu işlemin ardından Twimbow, Twitter'daki ana akışınızı, sizden bahseden tweetleri ve istediğiniz bir aramayı üç kolonda size sunuyor.

İletilerin görüntüleneceği renkleri ayarlayabildiğiniz servisi, isterseniz birden çok Twitter hesabıyla da kullanabiliyorsunuz. Direkt mesajlar (DM), sizden bahsedenler (mentions) ve sizin tweetlerinizi ayrı ayrı renklendirebildiğiniz servisin Chrome uygulaması da bulunuyor.

Yazının başında da bahsettiğim gibi yaklaşık bir haftadır denediğim servis, Twitter'ın kişiselleştirilmesi konusunda iyi bir örnek olarak sayılabilir. Tweetleri ayrı ayrı renklerde göstermek algı için iyi bir yöntem olduğu kadar alışılması gereken bir durum. 

Twimbow'un bir diğer kullanışlı özelliği ise filtreler. Sayfanın üst bölümünden ekleyebileceğiniz filtrelerle istemediğiniz kelimelerin geçtiği tweetleri görmeyebilirsiniz. Mesela son günlerdeki Hilal Cebeci olayı artık sıkıntı vermeye başladı, filtreye eklemek için ilk kelimemiz olabilir. :)

Bir twitter uygulaması olmanın dışında sosyal medya hesaplarınızı kontrol etmek gibi bir özelliği bulunmayan Twimbow'un ekran görüntüsünün Tweetdeck'e bir hayli benzediğini söyleyebiliriz. Bilgisayarınıza herhangi bir yazılım yükleme gereği duymayan direkt bir web uygulaması olan servisin çok hızlı tepki verdiğini ve yavaşlık gibi sorunlarının olmadığını söyleyebiliriz.

Daha renkli bir Twitter isterseniz, bugünden itibaren tüm kullanıcılara açılan servisi deneyebilirsiniz.

Güncelleme: Twimbow'un blogunda ilk bakışta öne çıkmayan 10 özelliğin anlatıldığı bir yazı yayınlanmış. Servisi denemek isteyenler göz atabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.