Turkcell Fizy'yi Kullanıcı İçeriklerine Açıyor

Turkcell Fizy'yi Kullanıcı İçeriklerine Açıyor

Bugün yapılan Turkcell T20 tanıtımında konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, Turkcell uygulamalarının ve servislerinin geleceğinden bahsederken Fizy'ye de değindi. Geleceği merak uyandıran Fizy, Cenk Bayrakdar'ın aktardığına göre kullanıcı içerikleriyle zenginleşecek ve Fizy'den müzik indirilebilecek.

Fizy'nin herkes tarafından kullanılabilir sistemini koruyacağını aktaran Bayrakdar, bir yandan da geliştirmelerin yapıldığını da ifade etti. Bu geliştirmelerden biri Fizy'yi kullanıcıların ürettiği içeriklerlerle (UGC, user generated content) daha interaktif bir boyuta taşıyacak. Değişimler uygulamaya konulduğunda kullanıcılar, Fizy'ye kendi içeriklerini muhtemelen hem webden ve hem de mobilden gönderebilecek.

Daha önce kullanıcıların gönderdiği videoları reklam filmine taşıyan ve GncTrkcll ile gençlere yönelik benzer kampanyalar düzenleyen Turkcell'in, Fizy'ye video gönderimini yönetmesi pek zor değil gibi. Veri trafiğini arttıracak bu yeniliğin Turkcell'in karlılığını etkileyeceğine de şüphe yok.

Cenk Bayraktar'ın Fizy için bahsettiğini bir diğer yenilik de Turkcell kullanıcılarının Fizy'den müzik indirebilecek olması oldu. Online müzik satışını GncPlay'den yürüten Turkcell'in burada da Fizy'nin popüleritesinden faydalanmaması için bir sebep yok.

T20 ile kendi kullanıcılarına bir adım daha yaklaşan Turkcell'in artık Fizy'yi kendi markası altında konumlandırmaya başladığını görüyoruz fakat bu dönüşümün Fizy'yi genel çerçevesinden saptırmaması gerektiği de bir o kadar açık. %70'i Turkcell tarafından satın alınan Fizy'nin tam anlamıyla Turkcell kullanıcılarına özgü bir servise dönüşmesini çok olası değil, sonuçta internetin doğasına aykırı tutumların başarısızlıkla sonuçlandığını gayet iyi biliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.