Mynet ve Sahibinden.com Güçlerini Mynet İlan'da Birleştirdi
Genel

Mynet ve Sahibinden.com Güçlerini Mynet İlan'da Birleştirdi

Türkiye'nin en büyük portalı Mynet ile Türkiye'nin en büyük seri ilan sitesi sahibinden.com güçlerini birleştirerek Mynet İlan'ı yeniledi.

Bugün sabah yayına giren yeni Mynet ilan, tamamen Sahibinden.com'un altyapısını kullanıyor ve sahibinden.com'daki tüm ilanlar burada yer alıyor. Mynet kullanıcılarının çok daha fazla ilana ulaşabilecekleri yeni servis, aslında Sahibinden.com'un tüm yapısını Mynet sayfaları altında görüntülüyor.

IAB Türkiye'nin ölçümüne göre Mart 2011'de 2 milyar 53 milyon sayfa görüntüleme yaparak Türkiye'nin en yüksek sayfa görüntüleme sayısına ulaşan sahibinden.com ile ayda 10 milyon gerçek ziyaretçiyi ağırlayan Mynet, yaptıkları işbirliğiyle Mynet kullanıcıları için daha fazla seçenek yaratmayı amaçlıyorlar.

Hem sahibinden.com ilan verenleri hem de Mynet kullanıcıları için yarar sağlayacak çalışma sonrasında iki grup arasında başka işbirlikleri de hayata geçirilebilir. Çok sık rastlamadığımız bu gibi ortak çalışmaların bence farklı şirketler arasında da artarak devam etmesi gerekiyor.

Geçen hafta yazdığım Mynet Sinema iPhone uygulamasında da dile getirdiğim gibi farklı hizmetleri sunan şirketlerin, servislerini farklı uygulamalar için kullandırmaları son kullanıcının yararına olacaktır. Kullanıcı bağlılığını da getirecek bu gibi çalışmalar, şirketlerin uzman olmadıkları bir konuda enerji ve kaynaklarını harcamamaları için de fayda sağlayacaktır.

Yorumlar (7)
 1. bence herkes kendi işini yapmalı, mynet çok dallanmıştı ilan sektöründe başarılı olmayacağı baştan belliydi, bu işi Türkiyede sahibinden iyi beceriyor, ama Türkiye ve Uluslararası alanda hizmet veren ilanyolla sitesi de yükselişe geçti ilerisi için çok iddialı görünüyor.

 2. Hiçbir esprisi yok ki? Mynet kullanıcısı direkt olarak ilan ekleyemiyor, üye girişine girdiğinde zaten sahibinden.com'a gönderiyor, ilan.mynet.com'un hiçbir esprisi kalmıyor. Sahibinden'e kısayoldan başka bence hiçbir anlamı yok, işbirliği yok, sadece sahibinden.com a mynet header footer'ini eklemişler o kadar.

 3. Hasan Çağrıcı Hasan Çağrıcı

  Bu "işbirliği" şekli komik olmuş.

  Benim bir sitem var ilan yayınlıyorum, senin sitenede bir sürü insan geliyor ama ilanlar kısmında yıllardır bi halt edemedin, kapat gitsin, işbirliği yapalım demişler ve ortaya bu subdomainleşme çıkmış sanki. İyi ki uygulamada iframe kullanmamışlar.

  Webrazzi'de bunun güçbirliği diye haber olması da cabası.

 4. Daha mantıklı olabilirdi..

 5. Western Western

  Mynet mi? Tamam artık kendimize başka ilan sitesi arayalım.

 6. zorluktan başka birşey değil.şimdi buraya üyelik istiyorlar.birleşti ise eski üyelikleiri nedne kabul etmiyorlarki,sıfırdan üyelik istiyor.sacma

 7. Cem Tan Cem Tan

  son alınan bilgiye göre mynet sahibinden işbirligi bitmiş şu anda ulaşılamıyor zaten .. olması gereken olmuş