WPify.com: Premium Türkçe Wordpress Temaları
Genel

WPify.com: Premium Türkçe Wordpress Temaları

 • Wordpress'in bir blog altyapısından çıkarak bir CMS olarak da kullanılıyor olması Wordpress uzmanları için sağlam bir kariyer yolu olmanın önünü açtı.

Wordpress'in bir blog altyapısından çıkarak bir CMS olarak da kullanılıyor olması Wordpress uzmanları için sağlam bir kariyer yolu olmanın önünü açtı. Türk blogosferinde bilinen isimlerden olan Burak Dönertaş da bundan birkaç sene önce Blogdestek isimli girişimiyle pek çok blogun hayata geçirilmesinde rol almıştı. Bugün Burak Dönertaş ve ortağı Hakan İyice'nin yeni girişimleri WPify.com açıldı.

WPify'ı en basit şekilde anlatacak olursak, Wordpress için modern ve gelişmiş ücretli temalar geliştiren yeni bir girişim. 39$'dan başlayan fiyatlarla zengin temaları satın alabileceğiniz WPify, açılışına özel olarak ilk teması Blogify'ı (demo) ücretsiz olarak dağıtıyor. WPify'ın ikinci ve üçüncü temaları olan Freshify ve Quriosify da 1-2 gün içinde yayınlanacakmış. 

Tek alan adı için 39-49$ aralığında fiyatlandırılacak temalar birden çok çok alan adına kurulmak için ayrıca fiyatlandırılacak. Ödeme altyapısı olarak kullanılacak olan PayPal üzerinden yapılan satışın sonunda, kullanıcılar kendileri için özel üretilen bağlantıdan tema dosyasını indirecek ve kullanmaya başlayacak. Wordpress teması dışında direkt XHTML ve CSS olarak da sunulacak olan temalar, bu şekilde farklı sistemlere de uyarlanabilecek.

HTML5 ve CSS3 gibi yeni teknolojileri destekleyen temalarda, Google Web Fonts kullanılmış. W3c XHTML uyumlu olan temalar Windows, Mac ve Ubuntu işletim sistemlerinde modern tarayıcılara uyumlu olacak. Sosyal paylaşım araçları da unutulmayan temalarda Facebook Like, Re-tweet ve Google+1 butonları standart olarak yer alacak.

Gelişmiş admin ayarlarına sahip temalarda FTP'ye bağlanarak dosya atmak veya oradan oraya kopyalanan bağlantı adreslerinden mümkün olduğunca kaçılarak kullanım kolaylığı sağlanmaya çalışılmış. İlk aşamada Türkçe ve İngilizce sunulacak olan temaların daha sonraki aşamalarda farklı dillerde sunulması da mümkün.

Önde gelen freelance iş bulma portallarından biri olan Elance'in 2010'un 4. çeyreğinde yayınladığı rapora göre talebin giderek arttığı Wordpress, PHP programcılığının ardından en çok talep edilen ikinci yetenek olarak dikkat çekiyor. 2010'un sonunda ikinci sıraya oturan Wordpress halen yerini koruyor, freelance dünyasında talep dengesine hakkında bilgi almak isteyenlerin Elance'in online istihdam raporlarına takip etmelerini tavsiye ederim.

Bizim de Webrazzi'nin altyapısında kullanıdığımız Wordpress'in rakiplerine göre üstün olduğunu söylersek sanırım yanlış olmaz. Önümüzdeki yıllarda yerini daha da sağlamlaştıracağını düşündüğüm Wordpress özelinde geliştirilen girişimlerin başarılı olmaları için herşey hazır diyebiliriz.

Uygun fiyatlara kaliteli ve göze hoş gelen bir blog açmak için mantıklı bir seçenek olan Premium temalar konusunda, ülkemizden de bir girişimin (belki biraz geçte olsa) hayata geçiyor olması sevindirici. WPify, umarız önümüzdeki dönemde bilinen Wordpress tema sağlayıcılar arasına girebilir. WPify'ın ilk teması olan Blogify'ın demosunu buradan inceleyebilir, detaylı bilgi ve temayı indirmek için Blogify sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (20)
 1. Supernova Supernova

  tema çok şık duruyor, yazı tipleri ve renkleri de çok uyumlu olmuş, emeği geçenlerin ellerine sağlık. satış için themeforest gibi marketler denenebilir, hazır müşterisi ve ziyaretçisi olan siteler olduğundan bir miktar komisyon ödeniyor olsa bile sürümden kazanılabilir. başarılar.

  1. Burak Dönertaş Burak Dönertaş

   Merhaba,

   İlgin ve güzel yorumların için teşekkürler.

   Themeforest' da satmayı düşünmüyoruz açıkcası. Çünkü onların kurallarına göre bir temanın sadece orada satılmasına izin veriyorlar.

 2. Acaba themeforest gibi mi olacak yoksa sadece kendileri mi yapıp satacak? Çeşit olması açısından üyelerden de tema kabul -standartlar dahilinde- etmesi gerekir diye düşünüyorum.

  1. Burak Dönertaş Burak Dönertaş

   Merhaba Sinan,

   Standartlarımızı korumak adına dışarıdan tema kabul etmeyeceğiz.

   İlgin için teşekkürler.

 3. temaların harika olacağına eminin.

  başarılar dilerim.

  1. Burak Dönertaş Burak Dönertaş

   Teşekkürler.

 4. Tamersay Tamersay

  Gerçekten çok şık bir tema teşekkürler.

 5. Merhaba,

  Bende themeforest 'te satıyorum temalarımı http://themeforest.net/user/turkhitbox/profile) ve 10 'dan fazla temam ve 3000 'e yakın satışım var. Themeforest 'le veya diğer büyüklerle yarışmanızı çok zor görüyorum. Türk pazarı pastanın çok çok ufak bir dilimi.

  Tasarıma gelirsek whitespace ve tipografi düzenlemeleri ile çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

  1. Burak Dönertaş Burak Dönertaş

   Başarısız olma ihtimalimiz tabii ki var ama bu fikirle çıkmadık yola, en azından temennimiz o yönde değil. :) Sadece Türk pazarını da hedeflemiyoruz.

   Elbette biz de yaptığımız her işte gelişiyor ve hatalarımızı tekrar etmemeye çalışıyoruz.

   Whitespace ve tipografinin gayet yerinde olduğunu düşünüyorum şu an.

   İlginiz ve yorumunuz için teşekkürler.

  2. Whitespace hatalarını size şöyle anlatiyim mesala, en alttaki other categories 'de üstteki boşluk ve alttaki boşluk eşit büyüklükte değil. Aynı şekilde şu an sayfa üzerinde en büyük yazı "OTHER CATEGORIES" yani bu da demek oluyorki, sayfadaki en önemli şey bu yazı.

   Bence şansınızı önce themeforest gibi kalitesini kanıtlamış biryerde deneseydiniz daha iyi olurdu. Mesala bu tema şu haliyle kesinlikle themeforest 'e kabul olmaz.

   1. Burak Dönertaş Burak Dönertaş

    Bahsettiğiniz yerde sanıırım bir css hatasıdan dolayı font büyüklüğü öyle kalmış.

    Şansımızı kendi standartlarımızla ve kendi standartlarımızı zamanla geliştirerek, kendi imkanlarımızla ilerleme kararı aldık.

 6. Girişim için tebrikler. Sonunda Türkiye temelli kurumsallaşmış bir WP theme sitesi açıldı. Her ne kadar Gabfire bulunsada bu girişimin Türkiye temelli olması güzel oldu. Artık bu tür girişimler daha fazla gerçekleşmeli.

  Fakat başarılı olabilmesi için sadece kişisel ve business temelli blog temaları değil, para kazandırmaya odaklı adsense optimizeli temalar, landing pagelerde yapılmalı. Özellikle wp de landing page sorunu var. Kişiselleştirebilir ve gelişmiş yönetim panelli birkaç landing page teması var halihazırda satılan fakat temayı ayarlamak zaman alıyor. Uzun lafın kısası adesense ve ürün satışı için kullanılabilecek temalar daha fazla satılacaktır.

  Kullanıcı görüşlerini alabilirseniz sizi daha iyi bir yere götürecektir.

  1. Burak Dönertaş Burak Dönertaş

   Mesajınız için teşekkürler. Gabfire'ın bir Türk girişimi olduğunu bilmiyorduk. Sayenizde öğrenmiş olduk. :)

   WP ile yapılması olası her türden site için tema üreteceğiz. Ama başlangıç için en çok rağbet edilenleri üretmek en doğrusu.

   Kullanıcı görüşlerine önem veriyoruz. Her temamızı gönüllü test eden kullanıcılarımız var aynı zamanda :)

 7. Gerçekten oldukça hoş bir tema, teşekkürler. Temayı henüz kurdum, bu işlerde yeni olduğum için bir hatada yapmış olabilirim. Üst menü(+) basınca url sonuna #up #down ekleri geliyor. bunu nasıl düzeltebilirim? Yada bu bir sorun teşkil edermi? Tekrar teşekkürler.

 8. Ciddiblog Ciddiblog

  Güzel tema teşekkürler. Türkiye için geç kalınmış bir proje başarılar dilerim.

 9. Blogify temasını direkt Cpanel'in dosya sisteminden yükleyince virüs uyarısı veriyor.

 10. Ahmet Ahmet

  Çok güzel tema. Başarılı olacağına inanıyorum. Tebrikler

 11. Artık kapalı

 12. Ozkanled Ozkanled

  telefon iletişimi olmayan bir yerden tema almam arkadaş

 13. Temakafa Temakafa

  Teşekkürler hocam kaliteli yazı