Sequoia Capital Türkiye'den ve Dünyadan Yeni Yeteneklerini TalentHouse.com'da Arıyor

Sequoia Capital Türkiye'den ve Dünyadan Yeni Yeteneklerini TalentHouse.com'da Arıyor

Bugüne kadar Apple, Google, Yahoo, YouTube, Electronic Arts, Linkedin, Square ve Tumblr gibi çok önemli şirketlerin yatırımcısı olan Sequoia Capital'i, sanırım Webrazzi okurları arasında duymayan kalmamıştır. TalentHouse.com ise yetenekli sanatçılar için oluşturulan bir online platform. Bu iki ismi yanyana getiren şey de sektörde sürekli altını çizdiğimiz yetenekli çalışan ihtiyacı.

Sequoia Capital, Talent House'da açmış olduğu uluslararası yarışma ile yirmiye ulaşan sayıda grafik tasarımcıyı seçecek. Yeteneğine güvenilen bu tasarımcı listesi, Sequoia Capital'ın portföyündeki şirketlerle paylaşılacak. Son yetenek seçiminin ardından da yetenekli tasarımcılar (detaylar konusunda anlaşıldıktan sonra) tam zamanlı çalışmak üzere Silikon Vadisi'nin yolunu tutacak.

Sequoia Capital - Talent House

Talenthouse, Jajah'ı 200 milyon dolara satan Roman Scharf’ın da içinde bulunduğu Silikon Vadisi'nin önde gelen girişimcileri tarafından kurulan bir girişim. Şu anda Palo Alto, New York, Los Angeles ve Londra’da ofisleri bulunuyor. Talent House Ülke Müdürü Burcu Çetin, Türkiye'nin genç yetenekler konusunda stratejik öneme sahip ülkelerden biri olduğunu söylüyor, diğerleri Almanya, Fransa, Rusya ve Latin Amerika.

Ülkemizde gerçekten yetenekli çok sayıda grafik tasarımcısı var, ancak internet sektörüne pek yakın değiller. Dünya çapında yatırımlar yapan ve Türkiye'yi yakından izleyen Sequoia Capital ile bağlantılı şirketlerde çalışmak (yani Sequoia'nın bir yaprağı olmak) yetenek ve tecrübe anlamında bu tasarımcılara çok şey katacaktır. Silikon Vadisi'ndeki Türk sayısını arttırabilecek bu daveti bir yandan heyecanla karşılarken bir yandan da ülkemizden ayrılacak yeteneklerimiz için üzüleceğimi söylemeliyim.

Grafik tasarımcılar hazırladıkları en iyi 5 tasarım ile 27 Temmuz 2011 tarihine kadar yarışmaya başvurabiliyor. Yarışma hakkında detaylı bilgileri yarışma sayfasında bulabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.