x

Notes.io: Online Not Defteri Uygulaması

Anında paylaşmanız gereken notlarınızı online olarak kayıt ederek sonra kullanabileceğiniz pek çok girişim var. Notes.io‘da onlardan biri ve tamamen bir Türk girişimi. Metromedya, tarafından geliştirilen servisin anasayfasına girdiğinizde karşınıza bir not defteri geliyor ve direkt yazmaya başlıyorsunuz. Yazdığınız notunuz anında kayıt oluyor ve sonrasında linkini kısaltarak istediğiniz gibi paylaşabiliyorsunuz.

Aldığnız notları pratik bir şekilde paylaşmanızı sağlayan uygulamaya bir süre sonra dosya ekleme, yazdırma, e-posta ile gönderme ve hesap oluşturma gibi özellikler eklenecek. Kolay kullanımlı bir uygulama olan Notes.io, kısa notları paylaşmak ve online bir alanda tutmak için faydalı araç olabilir.

Bir girişim olmaktan uzak olan uygulama, daha çok insanların kullanımına sunulmuş ücretsiz bir servis durumunda. Uygulamanın ömürü ne kadar sürer, aldığınız notlar ne kadar süreyle güvende kalır bilemiyorum. Ama tasarımı ve kolay kullanımıyla başarılı bir servis olarak paylaşmak istedim. Denemek isteyenleri buradan alalım.

Yorumlar (11)

 1. faydalı bir servis.çok hoşuma gitti.sanırım metromedya daha önce http://www.tik.la url kısaltma servisini hayata geçirmişti.Uluslararası kullanım açısından servisin Türkiye den geliştirilmiş olması gurur verici..devamını bekliyoruz.

  Cevapla
 2. Uygulama çok sade. Sade olması çok iyi.

  Twitter login ile giriş yapıp yazdıklarımızın adresini tweetlerse twitter da 140 karakter kullanmayanlara da derman olur 🙂

  Cevapla
 3. Ulaş Özkul |

  Google Mail dahili olarak not tutma imkanı veriyor. Çok ta güzel. Google Apps uygulamalarını öne çıkartan yazılar bekliyoruz.

  Cevapla
 4. Tasarımı iPhone/iPad uygulamasına benzemiş. İşlevsel görünüyor. Fakat pastebin.com veya pastie.org gibi olabilmeleri için biraz daha detaylandırmaları gerektiğini düşünüyorum. En azından alınan notların sınıflandırılabilmesi önemli bir husus kanımca.

  Cevapla
 5. buna mac os x uygulamasi sart. gelistiricilerine duyrulur (:

  Cevapla
 6. hem bu tasarimin aynisi, hemde fonksiyonel olarak aynisi 2 servis biliyorum ve yillardir hizmetteler. Onlarin defterler rengi beyaz, bu sari.

  Cevapla
 7. Bence hoş bir servis. Oldukça pratik, geliştirilirse başarılı olacağına inanıyorum. Tutulan notları, filitreleme etiketleme, grup not tutma gibi. Ayrıca kalem uygulamalarıda renk katabilir girişime….

  Girişimcilerine iyi şanslar….

  Cevapla
 8. Eğer notlarınızı daha sistemli ve hızlı bir şekilde saklamak isterseniz alternatif olarak http://www.notizer.com u kullanabilirsiniz. Sistemi sürekli geliştirmeye devam ediyoruz bundan dolayı özellikle geri dönüşleriniz çok önemli.

  Cevapla
 9. Bu scripti satın aldım 🙂 gayet memnunum geliştirip sunacağım.

  Cevapla
 10. Düşünce güzel ama neden illa twitter ile giriş gerekiyor? Ben maille kaydolmak istedim ama böyle bir seçenek yok. Özel notlar tutacağım es kaza twitterda paylaşırsa ne olacak.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın