Roll.io: Parça Listenizi Yükleyin, Youtube'dan Müzik Dinleyin

Roll.io: Parça Listenizi Yükleyin, Youtube'dan Müzik Dinleyin

Türkiye'de online müzik servisleri halen bazı yasal düzenlemelerin kıskacı altına girse de yeni fikirler çıkmaya devam ediyor. Online müzik deneyimine  farklı bir açıdan yaklaşan roll.io da bunlardan sonuncusu.

Roll.io, herhangi bir kaynaktan metin halinde(.txt formatında) şarkı listenizi Youtube videolarıyla eşleştiriyor ve müziğinize hayat veriyor. Projenin sahibi Film Lister gibi sade ve işlevsel işlere imza atan Piyote'nin kurucusu Bekir Dağ. Hem proje fikrinde hem de projenin geliştirilmesinde pay sahibi olan önemli bir isim ise Hasan Yalçınkaya.

Şu sıralarda Put.io ve Pilli'nin yeniden yapılandırılmasına kafa yoran Hasan Yalçınkaya, sevdiği bir müzik servisinin kapanmasının ardından aldığı şarkı listesinin projeye ilham kaynağı olduğunu söylüyor. Roll.io'da ister kendi listenizi ister bir başkasının listesini dinleyebiliyorsunuz.

Roll.io bugün Hasan Yalçınyaka tarafından Hackernews'te paylaştı ve şu sıralarda en üst sırada yer alıyor. Geliştirme sürecinin devam ettiği projenin yeni bir Fizy olarak  sektöre yer almasını umut ediyoruz.  Projenin nasıl devam edeceğini ve Hasan Yalçınkaya'nın projede aktif rol alıp almayacağını zaman içinde göreceğiz. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.