Sonsecim.com ve Ntvmsnbc Seçimin Nabzını İnternette Tuttu

Sonsecim.com ve Ntvmsnbc Seçimin Nabzını İnternette Tuttu

12 Haziran Genel Seçimleri'ni bu yıl çok sayıda online kanaldan takip etmek mümkün oldu. Google'ın da katıldığı bu online yayın atağında Ntv ve efabrika'nın elde ettiği önemli sonuçlar elimize ulaştı.

Sonsecim.com'da Cihan Haber Ajansı ile ortak bir çalışma yürüten efabrika, ilk 48 saatte 24 milyondan fazla gösterim yapmış. Türkiye'nin önde gelen haber sitelerinin de faydalandığı aktarılan Sonsecim.com, il ve ilçe sayfalarında 34 milyondan fazla, toplamda ise 60 milyona yakın bir sayfa gösterimine ulaşmış.

Her bir kullanıcının sitede ortalama 10 dakika vakit geçirdiğini aktaran efabrika, ziyaretçi sayısı dikkate alındığında bu sürenin 28 yıla tekabül ettiğini hesaplıyor. Bu hesapla biz de yarım milyondan fazla kişinin (tekil değil) seçim sonuçlarının Sonsecim.com'dantakip ettiğini çıkarabiliyoruz.

Seçimin nabzını internetten tutan bir diğer portal olan ntvmsnbc ise sandıkların kapanmasından sonraki ilk 24 saat içinde 3 milyon kişi tarafından ziyaret edilmiş. Teknik altyapısını Nexum Boğaziçi'nin, arayüz tasarımlarını Nexum Creative'in yaptığı Ntvmsnbc Seçim 2011 Portalı 12 Haziran seçimlerinde çok sayıda ziyaretçinin tercihi olmuş.

Sandıkların kapanmasıyla trafik hacminin 10 milyonlarla ifade edilen bir seviyeye ulaştığını aktaran ntvmsnbc, genel ve yerel seçimlerle birlikte referandum sonuçlarını yayınlarken de ciddi bir ilgiyle karşılaşıldığını hatırlatıyor. Seçimle ilgili haber/video, yorum ve canlı yayın paylaşımları da seçim sonuçlarıyla beraber ziyaretçilerin ilgi gösterdiği alanlar olmuş.

Seçim sonuçlarının sosyal ağlarda da sıkça konuşulduğunu düşünürsek internetin bilgiye erişimde ve paylaşımda giderek artan bir değeri olduğunu kabul etmemiz kolaylaşır. Belki oylarımızı da bir gün internetten kullanabiliriz. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.