Aramanın Tarihi [İnfografik]
Arama
İnfografik

Aramanın Tarihi [İnfografik]

Eğer arama motorları olmasaydı internetin bugünkü kadar popüler olamayacağı kesin. Uçsuz bucaksız bağlantı denizinde sizin aradığınızı, üstelik de son derece hızlı bir şekilde bulup getiren arama motorlarının tarihi 1990’ların başlarına kadar uzanıyor. Yani neredeyse internet ile aynı yaşta olan arama motorları zaman içinde çok değişti, çok geliştiler. Bir zamanlar çok popüler olanların bugün adı bile duyulmuyor.

Bugün artık milyar dolarlık bir endüstri haline gelen arama motorları ile ilgili SEO.com‘un hazırladığı infografik’te tarihsel olarak arama motorlarının gelişiminin yanı sıra, Google, Bing ve Yahoo’nun pazar payları, kullanıcıların SEO için harcadıkları rakamlara da yer verilmiş.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (5)
 1. fırat dedi ki:

  konu üzerindeki açıklama çok yetersiz bu site türk sitesi ve herkesin ingilizce bilmediğinin farkındasınz keşke çevirseydiniz şu imajı

 2. Orhan Çelik dedi ki:

  hakkaten resmi yapıştırmış üstüne ufakta bir özet atmışsınız, bunu makale diye yazmak ayıp

 3. yaşar acar dedi ki:

  Haklısınız arkadaşlar ama sonuçta internetin dili ingilizce bu gayet net. Bence bu resimdeki ingilizcede çok fazla teknik bilgi gerektirmiyo, gayet anlaşılabilecek basit kelimeler.

  Böyle bir haberi webrazzi sayesinde okuduğum için ben teşekkür ediyorum, makale olup olmaması da önemli değil açıkçası sonuçta burada bir şekilde güzel bir haber var.

 4. hakan dedi ki:

  memlekete SEO durumu nedir acaba? tarifeler fallan bilen var mı?

 5. Emre Arslan dedi ki:

  Bu sitede en sevdiğim şey infografikleri takip etmekti fakat ingilizce yapmanız çok saçma.Farklı bir ülkeden takipçiniz varsa bunlar için siteyi 2 dile ayırsaydınız.

  Giriş kısmında “Türkçe ve İngilizce” olarak 2ye ayırabilirsiniz…

Bir Yorum Yazın