Sosyal Ağlar Gerçek Hayatta Olsa [Video]
Arama
Eğlence

Sosyal Ağlar Gerçek Hayatta Olsa [Video]

Pek çoğumuz ne yazık ki internet üzerinde paylaştığımız bilgiler konusunda yeterince hassas davranmıyoruz. Örneğin 600 milyonu aşkın kullanıcıya sahip olan Facebook’a üye olurken yanıtladığınız soruları size gerçek hayatta sorsalar tepkiniz ne olurdu? Avustralya’da yayınlanan Hungry Beast programının sunucuları bu sorunun cevabını bulmak için sokaklara çıktı ve aşağıdaki son derece komik videoyu hazırladı.

Videoda ellerinde “Face” yazılı birer defter taşıyan iki kişi, Facebook’un kullanıcılarına sorduğu soruları sokaktan geçen insanlara soruyor. Sorular arasında isim, e-posta adresi, arkadaşlarının listesi, politik ve cinsel tercihler gibi internet üzerinden rahatlıkla açıklanan ama gerçek hayatta paylaşması zor konular yer alıyor. Daha da kötüsü sunucular aldıkları yanıtları megafonla 600 milyon kişiye duyurmaya çalışıyorlar…

Aynı soruları size sokakta sorsalar siz ne tepki verirdiniz? 🙂

Yorumları GösterYorumlar Gizle (5)
 1. Son bölümdeki karton üzerine yazılmış soru gerçekten de çok yerinde olmuş..

 2. yasemin dedi ki:

  çin malı telefonlarda niye sınırsız face olmuyo çok ayıp

 3. Beyza dedi ki:

  Hmm gizlilik ayarlarını yeniden gözden geçirmeye teşvik eden yazıların en etkililerinden biri olmuş. Gidip facebook ayarlarımı düzenleyeyim. :)) Elinize ağlık harika bir yazı olmuş.

 4. ömer dedi ki:

  Konuyla çok alakasız ama üstteki limango reklam banner ı çok akıllıca tıklamayan kalmıyacaktır sanırım 🙂

 5. mustafa dedi ki:

  limango reklami evet.
  girişindeki espiri gercekten cok iyi.

  “nasi ya?” diye bakakaliyo insan. 🙂

Bir Yorum Yazın