Fotoğraf ve Videolarla İnternetime Dokunma Yürüyüşü
Arama
Etkinlikler

Fotoğraf ve Videolarla İnternetime Dokunma Yürüyüşü

@alpayteoman

Son dönemde BTK’nın yeni uygulamalarına tepki amacıyla sosyal medya üzerinden örgütlenen internetime dokunma yürüyüşü dün gerçekleşti. Detaylarını dün sizlere aktardığımız yürüyüşün ardından en çok tepki gösterilen durum ise ulusal basın kanallarının bu konuya çok az yer vermesi oldu. Hatta Zaytung, böyle bir yürüyüşün aslında gerçekleşmediğine dair son derece keyifli bir yazı bile yayınladı

Her ne kadar Türk basınında az yer bulmuş olsa da, yürüyüşün aslında gerçek olduğunu yabancı basının ilgisinden görmek mümkün. Benim takip edebildiğim kadarıyla yürüyüşe yer veren yabancı yayınlar arasında CNN, New York Times, Wall Street Journal, Bloomberg, The Register, The Next Web ve Tech Central yer alıyor.

Dünkü yürüyüşün en güzel yanlarından biriyse seslerini duyurmak için meydanlara çıkanların aynı zamanda bundan keyif almayı bilmesi oldu. Birbirinden renkli, eğlenceli ve yaratıcı pankartlar sayesinde on binlerce kişi hem yeni internet uygulamalarını protesto ettiler, hem de eğlendiler.

@yusufongun
@yusufongun
@yubidi
@yubidi
@Tutsi_Koo
@someodd
@seda_ates
@Scabbers1905
@putuhepa83

Dünkü yürüyüşe katılamadıysanız veya kalabalık yüzünden gözden kaçırdıysanız bile Twitter üzerinden paylaşılan fotoğraflar sayesinde siz de coşkuya tanık olabilirsiniz. Dünün en keyifli pankartlarından bazılarını seçip (yayınlayan kullanıcıların Twitter kullanıcı isimleri ile birlikte) bir araya getirdik. Daha fazlasını ise Twitpic üzerindeki “internetimedokunma” etiketi ile görebilirsiniz.

@Pulup
@OzlemDalkiran
@nianerten
@nianerten
@netimedokunma
@myerdogan
@MikhailBakunin
@JoeDionysosss
@ipekatcan

İnternetime dokunma yürüyüşü fotoğraları kadar  konuyla ilgili hazırlanmış iki güzel videoyu da izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videolardan ilki Serhat Ayan, ikincisi ise Paralelevren tarafından hazırlanmış.

 

@ilkerin
@doganekin
@deliadamalibul
@deliadamalibul
@deliadamalibul
@BeguLu
@assortmen
@assortmen
@asilbalaban
@mehmetecevit
@mehmetecevit
Yorumları GösterYorumlar Gizle (9)
 1. prekast dedi ki:

  Pankartlar çok yaratıcı yalnız:)

 2. Levent Gunes dedi ki:

  Ne yazık ki Ankara’daki toplantıya (toplantı diyorum çünkü yürüyüş olmadı) ilgi beklediğimden çok çok azdı.

 3. fırat dedi ki:

  cidden güzel düşünülmüş pankartlar şayet bu ayaklanmaya herhangi bi tavır göstermez ciddiye almazlarsa yazıklar olsun bize derim

 4. TeginGraphics dedi ki:

  Klavyeye yazılan tepki çok zekice ve mükemmel 😀

 5. Murat Bota dedi ki:

  Amerika Başkanı Obama facebook, google, twitter, apple gibi 1 trilyon doları bulan bilişim ve internet oluşumlarının ceo’larıyla yemek yiyor. Biz interneti yasaklama peşindeyiz. Sonra bu ülke neden geri kalıyor :S Anlamakta zorlanıyorum bazı şeyleri.

 6. Emrah Öztürk dedi ki:

  İzmir’deki yürüyüşe de yer verilirse güzel olur. Nitekim İzmir’de de 3-4 bin kişi sokağa döküldü. Kıbrıs şehitleri caddesi boydan boya doluydu.

 7. Serdar Kara dedi ki:

  çok güzel, çok yaratıcı panklartlar

Bir Yorum Yazın