Google I/O 2011 Yaklaşıyor, Videolar Shortform'a Girmeye Başladı

Google I/O 2011 Yaklaşıyor, Videolar Shortform'a Girmeye Başladı

Google'ın bu seneki Geliştiriciler Konferansı Google I/O için sayılı günler kaldı. Etkinlik için hazırlanan çeşitli tanıtım ve demo gösterilerine ait videolar ise Shortform'da yayınlanmaya başlandı.

Bir video kanalı oluşturarak istediğiniz videoları bir araya toplamanızı sağlayan Shortform'un Google I/O Sandbox kanalında; etkinlikte tanıtılacak girişimler, uygulamalar ve yazılım üzerine videoları yayınlanmaya başladı bile. Shortform.com/iocontest adresinde de bu videolar(girişimler, şirketler..) oylanabiliyor.

Etkinliğe dönecek olursak, özellikle yazılım geliştiriciler için oldukça hareketli geçmesi beklenen Google I/O'nun bu sene Andorid'e odaklandığı gözden kaçmıyor. Etkinliğin düzenleneceği Moscone Center'in ilk katında Google Apps ve Chrome başlıkları dikkat çekerken, üst kat Google TV'nin küçük payını saymazsak tamamen Android'e ayrılmış.

10-11 Mayıs'ta düzenlenecek etkinlikten bir gün önce de geliştiriciler I/O Bootcamp'te buluşacak. Giriş seviye içerikler ve ana platform tanıtımlarıyla geçen Bootcamp, Google I/O katılımcılarınının büyük etkinliğe hazırlanmasını sağlıyor.

Youtube API'lerinden faydalanan Shortform'un etkileyici bir kişisel video platformu olarak yoluna devam edeceğini tahmin ediyorum. Özellikle etkinlik sonrasında bu kanala tekrar göz atmak gerekiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.