Girişim

Videonmusic Açıldı!

İlk olarak Ocak ayında duyurduğumuz videonmusic servisi Beta olarak hafta sonu açıldı. Kurucusuyla yaptığım telefon görüşmesinden Webrazzi okuyucularının merak edebileceği temel bazı soruların cevaplarını aldım.

Servisi "Kullanıcıların tüm sosyal ağlarda paylaştığı müzikleri biraraya getiren bir servis" olarak özetleyen kurucuları, servisin farklı bir kullanımı olduğunu belirterek fizy ile de karşılaştırılmasını istemiyorlar. Bunu da "zaten bildiğini değil, keşfedeceğini dinle" şeklinde özetliyorlar.

Şu ana kadar yatırım almamışlar fakat yatırım konusunda kapılarının da açık olduğu bilgisini aldım.

Daha önceden de belirttiğimiz gibi MySpace'in diğer ülke sorumlularından da bazıları projede yer alıyor ve yakın bir zamanda birkaç ülkede daha videonmusic servisini göreceğiz.

Mobil uygulamaların da yolda olduğu bilgisini veren A. Kaan Volkan, yazılım kısmını üstlenen 2025 Arena firmasını da projeye ortak ederek birçok platformda bahsedilen yazılımcıyı motive edecek güç olarak görülen "Stock Option" gibi bir model ile yazılım firması ile anlaşılmış.

Videonmusic servisinin önünde uzun ve zor bir yol var gibi gözüküyor, kendilerine başarılar diliyoruz.

Yorumlar (9)
 1. Bu mu yani? Ne yatırımı bekleniyor ki onu da anlamadım? Yanlış anlamayın ama bu internet sitesini açmak 1 hafta sürmez. Farklı birşeyler bekliyordum.

 2. Ek olarak 2 farklı sloganları var sanırım. Birincisi bannerda bulunan slogan "ara, bul, paylaş", ikincisi "ara, dinle, paylaş".

 3. Emir Alp Emir Alp

  Ya bu olayların kaymağını fizy yedi, bunun da fizy den farklı bir servis olduğunu düşünmüyorum ben.

 4. İnternette ne yaptıgından ziyade ne kadar pazarladıgın önemli gibi, en azından bazı tarz sitelerde bu böyle.

  http://www.fidyo.com/ 'dan da güzel bir atak bekliyoruz.

 5. Türevi birçok site zaten var dediğiniz gibi zor ve uzun bir yol var.Zaten diğerlerinden çok farklı olmadıkları sürece sadece bir site olarak kalırlar...

 6. Bir hafta içinde açılan siteler de böyle tasarımlarda çıksın o zaman. Daha hiç göze hitap edecek bir hafta içinde açılan site görmedim. Gelelim sitenin kullanışlılığına. Şuan itibariyle fizy-den farkı ne? Konuda yazılan “zaten bildiğini değil, keşfedeceğini dinle” bu ifade ilgimi çektiği için hemen siteyi incelemeye başladım. Çünkü benim gibi tüm günü bilgisayar başında ne dinleyeceğini bilemeyen, radyolardaki şarkılardan sıkılan birisi için bu ifade önem ifade ediyordu. Ama sitede buna benzer birşey bulamadım. Bu ifade niçin kullanılmış onu da anlamadım. Ama umarım farklı bakış açısı getirirler.

 7. Stumple Upon'un muzik versiyonu mu yani ?

 8. Göktuğ Göktuğ

  Ben keşfet olayını göremedim. Benim bildiğim keşfetme istediğin şarkının ismini arayarak olmuyordu. Yanlış mıyım?!

 9. Satılık Satılık

  site güzel olmuş tebrik ederim ama daha güzel ilerlerde daha da çok emek vererek daha güzel ve iyi yerlere gelceğine inanıyorum.