Videonmusic İle İlgili İlk Bilgiler
Mobil

Videonmusic İle İlgili İlk Bilgiler

Sosyal medya'ya sızan ve henüz açılmamış bir siteyi sizler için araştırdık. videonmusic.com sitesine baktığımızda 1 Mart 2011'e ayarlanmış bir geri sayım aracı gördük ve 7 ülkede lanse edileceğini öğrendik. Whois kaydına baktığımızda ise tanıdık bir isim karşımıza, MySpace Türkiye'den Haziran ayında ayrılan A.Kaan Volkan'ı çıktı.

A. Kaan Volkan'a ulaştığımızda bizleri kırmadı ve proje hakkında birkaç ipucu verdi. Müzikseverleri o an dinledikleri şarkılar ve daha önceden dinledikleri şarkılar üzerinden sosyalleştirmeyi planlayan siteyi kısaca twitter'ın müzik odaklı olanı diye özetlemek mümkün.

Ödüllü ve yasaklı fizy'den sonra Müyap ve diğer anlaşmaların durumunu sorduğumuzda görüşmelerin iyi yönde devam ettiğini öğrendik.

A. Kaan Volkan'ın verdiği bir başka değerli bilgi ise servisin şimdiden İngiliz ortak bulduğu yönündeydi. Türkiye'nin 2010 internet karnesi yasaklar hariç çok iyi yönde diye özetlersek 2011'in de şimdiden çok iyi geçeceğine dair ipuçları görmek gerçekten sevindirici.

Bir diğer ipucu da web sitesinden de anlaşılacağı üzere sitenin mobil bacağına da oldukça önem verileceği.

Eğer bir aksilik olmazsa site açılmadan önce Webrazzi okuyucularının siteyi denemesi için özel davetiye dağıtıyor olacağız.

Yorumlar (5)
 1. Enes Akar Enes Akar

  Daha açılmamış bir projeden bu kadar konuşulması pazarlama başarısıdır. Güzel fikri olan girişimcilere tavsiyem: aşırı sosyal bir ortak bulunuz :)

 2. Daha açılmamaış bir projeden bu kadar çok konuşulması eş-dost kanka başarısıdır. Biz de proje başlatıyoruz. Her proje başlattığımızda Arda Kutsal'a telefon edemiyoruz malesef. Burda bunun gibi ne projeler yayınlandı ama hepsi fos çıktı. Tavsiyem eş dost ayağına burada yeni başlayan projeleri yayınlamayın, burayı kirletiyorsunuz. Proje ile ilgili yorum yapmıyorum bakın. "Projeyi yapma" kısmına saygım sonsuz. Benim sorunum yeni başlamış bir projenin eş-dost telefonlaşması ile haber olmasına. Projeyi yapan yapsın, açsın sitesini tutar gibi olsun, yani bir haber değeri olsun o zaman paşalar gibi haber yapın. Ama bir projenin başlaması haber değildir ki. Hergün binlerce proje başlıyor onların bundan farkı ne?

  1. Enes Akar Enes Akar

   Mustafa haklı olabilir haksız da olabilir onu tartışmıyorum ama bu yorumu reddetmeyip yayınladığınız için tebrikler.

 3. Kaan Volkan Kaan Volkan

  selamlar,

  videonmusic.com ile ilgili gelişmeleri merak edenler için minik bir bilgi notumuz var.

  Dün gece itibariyle sitedeki sayacı sıfırladık ve lansmanı Mayıs başına erteledik. Bu durumu nedenlerini de size bildirmeyi gerekli gördük.

  Erteleme kararımızdaki temel sebep, satış operasyonumuzu (site monetization) Türkiye'de önde gelen gruplardan birine delege etme görüşmelerimizin devam etmesi ve daha da önemlisi Avrupa çapında, oldukça büyük, tek bir "sales network" ile tüm satışımızı üstlenmek konusunda konuşmaya başlamış olmamız.

  Bu durumda lansman yapılacak ülkelerin sıralamasında, satış ekiplerinin öngörüleri doğrultusunda ciddi bir değişiklik olacağından şimdiik lokalizayonu ertelemek ve işin operasyon yönüne odaklanmak zorunda kaldık.

  En kısa sürede söz verdiğimiz "BETA" test ortamını açabilmek dileğiyle.

 4. Devrim Kaya Devrim Kaya

  Eski bir haber olsa da projemiz hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum.

  Söz verdiğimiz gibi 1 Mayıs Pazar gününün ilk saatlerinde www.videoNmusic.com projemizin beta versiyonunu yayına açtık.

  Projemizin erişeceği kapsam ve özelliğin dünya müzik kullanıcılarının pekçok ihtiyacına cevap vereceğine eminiz.

  Keyifle kullanmanızı dileriz.

  Devrim KAYA

  Managing Partner&VP|Technical Operations and Development