birFİKRİNmiVAR'dan Girişimcilik Akademisi
Etkinlikler

birFİKRİNmiVAR'dan Girişimcilik Akademisi

Girişimcilik yarışması birFİKRİNmiVAR'ın televizyona taşınmasından itibaren gördüğü ilgi profesyonel bir boyuta taşınıyor. 2007'den beri girişimcilerin projelerine milyonlarca TL aktaran birFİKRİNmiVAR TV şovu kapılarını girişimci adaylarına açıyor.

birFİKRİNmiVAR Akademi adıyla düzenlenen bir günlük sertifikalı girişimcilik eğitimi, alanında profesyonel isimleri 7 Mayıs ve 21 Mayıs'ta girişimcilerle buluşturuyor.

birFİKRİNmiVAR Akademi'de "İş planı nasıl yazılır?", "İyi bir fikir nasıl yaratılır?", "Etkileyici bir sunum nasıl yapılır?", "Yatırımcılar nasıl yatırıma ikna edilir?" gibi sorular cevap bulacak. Sadece eğitimle sınırlı kalmayacak bu akademiden seçilecek bir girişim fikri de birFİKRİNmiVAR?’a direkt olarak katılma şansını yakalayacak.

İki ayrı eğitim olarak hem Sabancı Üniversitesi’nde hem Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşecek etkinlikte, Arda Kutsal da 7 Mayıs'ta "Melek Yatırımcı’nın Gözünden Girişimcilik" oturumunda girişimcilerle buluşacak.

birFİKRİNmiVAR? Akademi’nin Konuşmacıları:

Fuat Sami – birFİKRİNmiVAR?’ın fikir babası ve yapımcısı, Türkiye’nin ilk aktif Melek Yatırımcı Ağı’nın kurucusu ve 7 farklı şirketin eş kurucusu ve ortağı

Gülden Yılmaz – Dünyaya açılan ve 24 ülkede 260 mağazaya ulaşan Koton giyim markasının yaratıcısı ve Yönetim Kurulu Eş Başkanı

Ömer Kızıl – Uludağ Gazoz gibi efsane markaları bünyesinde barındıran Uludağ İçecek’in 4. kuşak temsilcisi ve son 10 yıldır şirketin birçok inovatif ürününü sıfırdan yaratan kişi

Celal Pir – NTV’nin en sevilen sunucularından ve bilinmeyen yönüyle birçok teknoloji girişimlerine yatırım yapmış bir Melek Yatırımcı

Ziya Boyacıgiller – Amerika’nın en büyük teknoloji şirketlerinden Maxim’in kurucusu ve Airties’in ilk yatırımcısı

Göktekin Dinçerler – Turkven Private Equity Yönetici Ortağı

Arda Kutsal – Türkiye’nin en popüler Web 2.0 blogu Webrazzi’nin kurucusu ve Crenvo Danışmanlık Genel Müdürü

Ertuğrul Belen – Sihir Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi ve Business Networking Akademi’nin Kurucusu

Nurettin Özdoğan – eYABİ’nin Kurucusu ve Genel Müdürü

Begüm Buğdaycı – birFİKRİNmiVAR? 2007/08’in birincisi ve Türkiye’nin ilk özel ve lisanslı deney hayvanı üretim ve Ar-Ge laboratuarının kurucusu

 

birFİKRİNmiVAR? Akademi Programı

10:00 – 10:45 Geleceğin Mesleği Girişimcilik ve Türkiye’de Girişimcilik Fuat SAMI (7 Mayıs ve 21 Mayıs)

10:45– 11:30 Liderlik, Networking ve Girişimcilik Ertuğrul BELEN (7 Mayıs ve 21 Mayıs) 11:30 – 12:30 Yatırımcıları Etkilemek İçin Sunum Sanatı Celal PİR (7 Mayıs ve 21 Mayıs) 12:30 – 13:30 Tüm Konuklar ile Birlikte Öğle Arası

13:30 –14:30 Birinci Elden Girişimci Başarı Hikayeleri Nurettin ÖZDOĞAN ve Begüm BUĞDAYCI (7 Mayıs ve 21 Mayıs) 14:30 – 15:30 Workshop: Örnek E-İşfikri Fuat SAMI (7 Mayıs ve 21 Mayıs) 15:30 – 17:00 İşte Girişimcilik Şansınız Burada: birFİKRİNmiVAR? Jüri Üyeleri ile Buluşma + Workshop Ömer KIZIL (7 Mayıs) ve Gülden YILMAZ (21 Mayıs)

17:00 – 17:30 Kahve Molası ve Networking

17:30 – 18:30 Melek Yatırımcı’nın Gözünden Girişimcilik

Fuat SAMİ (7 Mayıs ve 21 Mayıs) Göktekin DİNÇERLER (7 Mayıs) Arda KUTSAL (7 Mayıs) Ziya BOYACIGİLLER (21 Mayıs)

Eğitimler Anadolu yakasında Sabancı Üniversitesi Orhanlı Kampüsü’nde, Avrupa yakasında Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleşecek.

Diğer detaylarla ilgili bilgiyi birfikrinmivar.com/akademi adresinde bulabilir, biletlerinizi Biletix'ten satın alabilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  eğitimler üniversitede yapılacak ama biletler arasında öğrenci diye bir kategori yok. 60 lira verecek gücünüz yoksa siz girişim falan yapmayın denmiş kısacası.

 2. Zeynep Hanzade Zeynep Hanzade

  Sabancı ve Bahçeşehir Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü Öğrencilerinden biletler daha ucuza alınabiliyor..Posterin sol altında iletişim detayları yazıyor :)

 3. Deniz Kayahan Deniz Kayahan

  Fuat Sami'nin başlattığı projenin bu hale gelmesini görmek çok sevindirici. Tekrar tebrikler...

 4. Ayselbüşra Ayselbüşra

  neden özel üniversitede...!ve istanbulda..gazi üniversitesine de gelir misiniz? fuat sami beyin geldiği zirveye katıldım.çokbeğendim.bu tarz şeyleri devlet üniversitelerinde, ki en çok öğrencisi olan gaziye bunu yapmak çok da akıllıca olur,yaparsanız meraklıları bulabilirsiniz.benim gibi:)inanın ankarada olsaydı mutlaka katılırdım..lütfen bu teklifimi bi düşünün.

  1. Zeynep Hanzade Zeynep Hanzade

   Merhaba! Bu sezon için sadece iki eğitim planlandı: 7 Mayıs Sabancı Üniversitesi ve 21 Mayıs Bahçeşehir Üniversitesi! Önümüzdeki dönemler için tabi ki Ankara ve İzmir gibi şehirlerde birFİKRİNmiVAR? Akademi ile yer almak isteriz! O zamana kadar önümüzde ilk olarak 21 Mayıs Bahçeşehir Üniveritesi Beşiktaş kampüsündeki eğitim var :)