LabX'in birFİKRİNmiVAR Girişimcilik Yarışması Televizyona Taşındı

LabX'in birFİKRİNmiVAR Girişimcilik Yarışması Televizyona Taşındı

Fuat Sami tarafından kurulan melek yatırım ağı LabX'in 2007 yılından beri her sene organize ettiği birFİKRİNmiVAR girişimcilik yarışması yarın (Pazar) akşamdan itibaren NTV'de bir televizyon programı olarak yayınlanıyor olacak. Saat 22:00'de başlayacak olan programda girişimciler toplam 1.000.000 TL değerinde ödüllere ulaşma şansı yakalayacaklar.

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Koton Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülden Yılmaz, Uludağ İçecek Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Ömer Kızıl'ın jüri olarak yer alacağı programa NTV, Most Production, Özyeğin Üniversitesi, University of Warwick, Vodafone, Genç Yönetici ve İşadamları Derneği, Bankalararası Kart Merkezi ve Inventram destek veriyor.

NTV, Most Production ve Fuat Sami'nin üzerinde çalıştıkları program tamamen yeni bir format olarak ekrana geliyor. Türk televizyonlarından çoğunlukla bildiğimiz yabancı formatların uyarlaması değil. Format kapsamında her bölümde 8 aday jüri karşısına çıkıyor ve jürinin dışında seyirciler de bir kişiyi finale çıkartabiliyorlar. Bu özelliği ile her bölümde 2 kişi finale kalabiliyor. Toplam 80 girişimcinin 10 hafta boyunca jüriye sunum yapacağı ve kalan haftalarda yarı final ve finallerin devreye gireceği program 13 hafta sürecek.

NTV ekranlarından tanıdığımız Celal Pir'in sunacağı program Türkiye'de girişimciliğin desteklenmesi için önemli bir rol oynamasının yanında, 4 sene içinde televizyonlara taşınması ile geldiği nokta itibariyle de dikkat çekici bir pozisyonda bulunuyor.

birFİKRİNmiVAR yarışmasını geçmişte de Webrazzi'de sizlerle paylaştığımız için Pazar akşamı saat 22:00'de yayınlanacak programın ilginizi çekeceğini düşündüm.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.