ŞehirFırsatı Paypal İle Ödeme Almaya Başladı
Arama
E-Ticaret

ŞehirFırsatı Paypal İle Ödeme Almaya Başladı

SehirFirsati Groupon - Paypal

SehirFirsati Groupon - PaypalBiraz önce Paypal’dan gelen bültenle Sehirfirsati.com‘da Paypal kullanımının başladığı bilgisi geldi. Groupon’un Türkiye ayağı olan Şehir Fırsatı, resmi blogunda da bunu duyurmuş ve artık fırsat alışverişinde PayPal ile ödeme yapılabileceğini paylaşmış.

Andrew Mason, Groupon’un Paypal ile ödeme alacağınan dair 2010 Ocak ayında Businessweek’e konuşmuştu ancak halen Groupon.com‘da sadece kredi kartı ile ödemenin tanımlı olduğunu görüyoruz. Groupon resmi blogunda da Paypal ile ilgili bir sonuca rastlanmıyor. İngiltere’ye baktığımızda ise Groupon.co.uk’in Paypal üzerinden ödeme kabul ettiğini görüyoruz. Şehir Fırsatı da hali hazırda Paypal ile ödeme almaya başlamış.

Paypal Groupon

Şehir Fırsatı’nın PayPal ile anlaşmış olması kısa süre önce Türk Lirası ile hizmet vermeye başlayan Paypal’ın kullanımını arttırabilir. Groupon’un, Paypal ile yapılacak ödemelere %10 hediye çeki vermesi de Paypal kullanımının önemsendiğini gösteriyor.

Alternatif online ödeme seçeneklerinde Paypal’ın dünya genelinde önemli bir yeri var. Türkiye’de yurtiçi online alışverişlerde Paypal’ın ne kadar tercih edileceğini kestirmek kolay değil ancak e-ticarete alışkın kitlenin bu yönelimi sağlayacağını düşünebiliriz. Yurt içinde Garanti Bonus Pay gibi bir alternatifin ilk adımlarını atıyor olması ve American Express’in Serve adlı ödeme yöntemini tanıtması alternatif ödeme seçeneklerine yönelimin artacağını düşündürüyor.

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. trgy dedi ki:

  Çok önemli bir haber değil. Paypal ile ödemeyi entegre etmek yarım saat sürmüyor. Fark ne onu anlamaya çalıştım fark da bulamadım. 🙂

 2. Hamsi_kılıcı dedi ki:

  Paypal emaillerimize cevap vermiyor, çok fazla kur farkı alıyor, yabancı ülke ödemelerini yapamıyor ve daha bir sürü negatifliği içinde barındırıyor.

  1. Arda dedi ki:

   Paypal Türkiye faaliyete geçeceği için artık TL ile işlem yapıyor. O yüzden kur farkı sorunu ortadan kalkıyor.

   Tabii USD ile satış yapan bir siteden işlem yaparsanız özellikle 18.00-09.00 arası saatlerde yüksek banka kurundan işlem yapıyor. Mesai saatleri ise normal.

 3. kobici dedi ki:

  Kısa süre önce başlayan uygulamaya göre Paypal ile yurtdışından kazandığınız paraları sadece ülke içinde harcayabilirsiniz. Şehir fırsatı akıllıca düşünüp paypal’ı kullanmaya başlamış.

 4. webmasterr dedi ki:

  paypali entegre etmek cok basit millet kredi kartı sanal pos olaylarını zaten sevmıyo zaten biçok kişi bihaber bu tarz olaylardan paypali sadece weble haşır neşir kişileri biliyo kii zaten onlar nette kredi kartı kullanan kimseler saçma bi uygulama olmuş

 5. meral dedi ki:

  ben paypala onay alamadım kredi katım yok diye bana yardım arkadaşlar

Bir Yorum Yazın